trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Schwarzwolf
0
followers
Berlin
99
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
53
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
85%
Interstellar
72,456 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: Civil War
55,942 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,491 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
43,481 votes
10
— Totally Ninja!
71%
X-Men: Apocalypse
37,028 votes
8
— Great
69%
Thor: The Dark World
35,832 votes
8
— Great
71%
World War Z
29,683 votes
7
— Good
67%
Lucy
29,089 votes
4
— Poor
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,721 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Alien
27,282 votes
9
— Superb
70%
Prometheus
24,388 votes
8
— Great
78%
Star Trek Into Darkness
23,335 votes
9
— Superb
80%
Star Trek
23,203 votes
9
— Superb
76%
Watchmen
20,964 votes
9
— Superb
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,477 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Shaun of the Dead
19,630 votes
8
— Great
77%
Drive
19,630 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,437 votes
8
— Great
76%
The Conjuring
18,904 votes
10
— Totally Ninja!
76%
American Psycho
18,490 votes
5
— Meh
74%
Constantine
15,458 votes
8
— Great
73%
The Great Gatsby
15,337 votes
3
— Bad
77%
Sin City
15,267 votes
9
— Superb
71%
Chappie
15,033 votes
8
— Great
81%
Trainspotting
14,492 votes
5
— Meh
64%
The Purge
13,576 votes
6
— Fair
73%
The Simpsons Movie
13,401 votes
7
— Good
65%
300: Rise of an Empire
12,874 votes
9
— Superb
74%
School of Rock
10,181 votes
7
— Good
74%
From Dusk Till Dawn
9,361 votes
8
— Great
64%
Sucker Punch
9,041 votes
7
— Good
65%
The Blair Witch Project
7,459 votes
6
— Fair
70%
Death Proof
6,918 votes
8
— Great
68%
Silent Hill
6,858 votes
9
— Superb
72%
The Place Beyond the Pines
5,926 votes
7
— Good
70%
Planet Terror
5,133 votes
7
— Good
69%
Pandorum
4,607 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Melancholia
4,073 votes
9
— Superb
70%
Trance
3,854 votes
5
— Meh
67%
Savages
3,417 votes
8
— Great
69%
From Hell
3,369 votes
6
— Fair
73%
Only Lovers Left Alive
2,978 votes
8
— Great
57%
Only God Forgives
2,822 votes
6
— Fair
56%
Silent Hill: Revelation 3D
2,621 votes
7
— Good
69%
Stonehearst Asylum
2,499 votes
4
— Poor
63%
Dorian Gray
2,161 votes
3
— Bad
55%
The Pyramid
1,586 votes
6
— Fair
59%
All the Boys Love Mandy Lane
996 votes
6
— Fair
49%
Fright Night 2: New Blood
408 votes
3
— Bad
57%
2001 Maniacs
274 votes
6
— Fair
68%
Ex Drummer
261 votes
8
— Great
76%
Happy People: A Year in the Taiga
199 votes
5
— Meh
61%
Mass Effect: Paragon Lost
198 votes
7
— Good
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup