trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
David33
10
followers
Magyarország
36
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
1,956
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
31
32
33
100%
MAMAMOO: Where Are We Now
1 vote
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
42,664 votes
10
— Totally Ninja!
90%
Gods of Accident
3 votes
8
— Great
90%
IU CONCERT : The Golden Hour
16 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Godfather
28,491 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,852 votes
7
— Good
88%
The Dark Knight
74,891 votes
8
— Great
88%
Schindler's List
21,022 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Godfather: Part II
18,003 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,676 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,891 votes
7
— Good
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,110 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,614 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
43,593 votes
8
— Great
86%
Life Is Beautiful
11,105 votes
8
— Great
86%
Puskás Hungary
12 votes
7
— Good
86%
The Empire Strikes Back
37,049 votes
9
— Superb
86%
The Green Mile
26,519 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,248 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,870 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
44,223 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
39,240 votes
8
— Great
85%
The Intouchables
19,723 votes
8
— Great
85%
GoodFellas
20,583 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,672 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Se7en
34,459 votes
8
— Great
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,122 votes
7
— Good
85%
Saving Private Ryan
26,384 votes
9
— Superb
85%
The Silence of the Lambs
28,686 votes
7
— Good
85%
Gladiator
32,722 votes
7
— Good
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,413 votes
8
— Great
84%
Star Wars
41,930 votes
8
— Great
84%
American History X
20,262 votes
5
— Meh
84%
Seven Samurai
4,421 votes
8
— Great
84%
Léon: The Professional
24,818 votes
5
— Meh
84%
Avengers: Infinity War
56,222 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,459 votes
9
— Superb
84%
One Flew Over the Cuckoo's Nest
12,844 votes
8
— Great
84%
The Usual Suspects
18,704 votes
6
— Fair
84%
Avengers: Endgame
48,947 votes
6
— Fair
84%
The Pianist
12,609 votes
8
— Great
84%
Whiplash
24,829 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,665 votes
8
— Great
84%
Coco
31,680 votes
9
— Superb
84%
Alien
27,343 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,311 votes
8
— Great
83%
The Prestige
29,333 votes
7
— Good
83%
Good Will Hunting
21,396 votes
8
— Great
83%
The Departed
25,381 votes
7
— Good
83%
Scarface
16,286 votes
9
— Superb
83%
Hacksaw Ridge
30,691 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Aliens
20,241 votes
8
— Great
83%
Psycho
11,530 votes
7
— Good
83%
Raiders of the Lost Ark
25,223 votes
7
— Good
83%
Guardians of the Galaxy
96,602 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,996 votes
7
— Good
82%
Die Hard
27,313 votes
7
— Good
82%
Deadpool
108,833 votes
6
— Fair
82%
Toy Story
36,636 votes
7
— Good
82%
Snatch
18,068 votes
8
— Great
1
2
3
31
32
33
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup