trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
SDSK
VIP
10
2
followers
Prague, Czech Republic
47
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
68
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
85%
Interstellar
72,221 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,558 votes
9
— Superb
77%
Arrival
56,473 votes
9
— Superb
81%
The Martian
51,585 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,328 votes
9
— Superb
79%
Dune
36,230 votes
9
— Superb
81%
Shutter Island
32,556 votes
9
— Superb
79%
Ratatouille
30,670 votes
9
— Superb
77%
Ex Machina
30,629 votes
9
— Superb
85%
The Silence of the Lambs
28,540 votes
9
— Superb
82%
The Truman Show
28,545 votes
9
— Superb
81%
The Fifth Element
23,623 votes
9
— Superb
79%
Her
23,101 votes
9
— Superb
80%
The Terminator
22,774 votes
9
— Superb
79%
Everything Everywhere All at Once
22,698 votes
9
— Superb
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,459 votes
9
— Superb
81%
The Sixth Sense
21,204 votes
9
— Superb
81%
Oppenheimer
21,031 votes
9
— Superb
83%
Aliens
20,118 votes
9
— Superb
83%
Green Book
19,098 votes
9
— Superb
81%
A Beautiful Mind
18,052 votes
9
— Superb
73%
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)
17,660 votes
9
— Superb
79%
Spotlight
16,065 votes
9
— Superb
81%
Requiem for a Dream
14,789 votes
9
— Superb
78%
The Theory of Everything
14,911 votes
9
— Superb
81%
Trainspotting
14,460 votes
9
— Superb
75%
Bridge of Spies
14,709 votes
9
— Superb
72%
The Menu
14,359 votes
9
— Superb
73%
Moonlight
14,270 votes
9
— Superb
80%
Rush
13,125 votes
9
— Superb
80%
Dallas Buyers Club
13,124 votes
9
— Superb
80%
The King's Speech
12,800 votes
9
— Superb
80%
Into the Wild
12,630 votes
9
— Superb
73%
Lady Bird
12,669 votes
9
— Superb
78%
The Exorcist
10,449 votes
9
— Superb
75%
Poor Things
8,654 votes
9
— Superb
75%
The Big Sick
8,438 votes
9
— Superb
68%
The Hunt
8,717 votes
9
— Superb
72%
The Lighthouse
8,414 votes
9
— Superb
73%
Killers of the Flower Moon
8,229 votes
9
— Superb
78%
The Fugitive
7,159 votes
9
— Superb
74%
The Banshees of Inisherin
6,967 votes
9
— Superb
81%
The Hunt
6,349 votes
9
— Superb
77%
Falling Down
6,054 votes
9
— Superb
75%
The Fly
5,886 votes
9
— Superb
53%
Spring Breakers
5,043 votes
9
— Superb
70%
Melancholia
4,065 votes
9
— Superb
75%
The Light Between Oceans
3,331 votes
9
— Superb
71%
The Dressmaker
3,084 votes
9
— Superb
64%
Inherent Vice
3,159 votes
9
— Superb
68%
Youth
2,890 votes
9
— Superb
71%
TÁR
2,785 votes
9
— Superb
70%
Paterson
2,737 votes
9
— Superb
63%
Antichrist
2,856 votes
9
— Superb
76%
Detachment
2,173 votes
9
— Superb
69%
Sharper
2,024 votes
9
— Superb
77%
Bacurau
1,783 votes
9
— Superb
72%
Wild at Heart
1,677 votes
9
— Superb
73%
Boiling Point
1,584 votes
9
— Superb
74%
All of Us Strangers
1,497 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup