trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
SeanMSU
40
followers
Detroit, Michigan, USA
31
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
120
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
The Dark Knight
74,988 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,800 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,187 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,690 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,343 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
40,025 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
39,304 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,800 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,496 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,395 votes
8
— Great
85%
Parasite
34,142 votes
8
— Great
77%
The Revenant
33,954 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
32,827 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,773 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
28,917 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
28,794 votes
8
— Great
74%
Beauty and the Beast
28,570 votes
8
— Great
83%
Memento
25,980 votes
8
— Great
73%
Once Upon a Time… in Hollywood
25,075 votes
8
— Great
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,893 votes
8
— Great
81%
1917
24,892 votes
8
— Great
77%
La La Land
24,854 votes
8
— Great
77%
Skyfall
24,274 votes
8
— Great
74%
Spider-Man 2
22,885 votes
8
— Great
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,611 votes
8
— Great
88%
Schindler's List
21,045 votes
8
— Great
76%
Watchmen
21,016 votes
8
— Great
80%
The Big Lebowski
20,495 votes
8
— Great
84%
American History X
20,284 votes
8
— Great
74%
American Sniper
19,520 votes
8
— Great
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,504 votes
8
— Great
70%
Snowpiercer
19,160 votes
8
— Great
77%
Nightcrawler
18,858 votes
8
— Great
73%
X2
18,096 votes
8
— Great
73%
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)
17,746 votes
8
— Great
75%
Jumanji
17,177 votes
8
— Great
71%
TRON: Legacy
16,478 votes
8
— Great
80%
Pan's Labyrinth
15,211 votes
8
— Great
80%
A Clockwork Orange
15,128 votes
8
— Great
76%
The Little Mermaid
14,947 votes
8
— Great
84%
Howl's Moving Castle
14,713 votes
8
— Great
72%
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe
14,330 votes
8
— Great
68%
Quantum of Solace
13,980 votes
8
— Great
78%
Moon
12,942 votes
8
— Great
84%
One Flew Over the Cuckoo's Nest
12,858 votes
8
— Great
73%
Lady Bird
12,727 votes
8
— Great
79%
Into the Wild
12,699 votes
8
— Great
75%
Mean Girls
12,600 votes
8
— Great
71%
Tropic Thunder
12,577 votes
8
— Great
76%
Hercules
11,621 votes
8
— Great
81%
Serenity
11,602 votes
8
— Great
68%
The Northman
11,102 votes
8
— Great
70%
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan
10,516 votes
8
— Great
70%
King Kong
10,499 votes
8
— Great
76%
The Jungle Book
10,344 votes
8
— Great
73%
8 Mile
10,040 votes
8
— Great
80%
There Will Be Blood
9,873 votes
8
— Great
78%
The Wizard of Oz
9,344 votes
8
— Great
77%
Who Framed Roger Rabbit
8,733 votes
8
— Great
74%
Alice in Wonderland
8,311 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup