trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Sean Taylor
VIP
OG
12
3
followers
Middlesbrough
36
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
55
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,852 votes
7
— Good
84%
WALL·E
40,669 votes
7
— Good
83%
Good Will Hunting
21,396 votes
7
— Good
82%
My Neighbor Totoro
13,283 votes
7
— Good
82%
Reservoir Dogs
20,396 votes
7
— Good
82%
How to Train Your Dragon
28,883 votes
7
— Good
82%
The Dark Knight Rises
46,269 votes
7
— Good
81%
Nausicaä of the Valley of the Wind
5,360 votes
7
— Good
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,797 votes
7
— Good
81%
Mary and Max
3,564 votes
7
— Good
80%
Big Hero 6
34,385 votes
7
— Good
80%
Pan's Labyrinth
15,193 votes
7
— Good
80%
The Tale of The Princess Kaguya
2,374 votes
7
— Good
79%
Room
15,891 votes
7
— Good
79%
Spotlight
16,099 votes
7
— Good
79%
The Breakfast Club
13,425 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
46,556 votes
7
— Good
79%
The Greatest Showman
17,914 votes
7
— Good
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,280 votes
7
— Good
78%
Slumdog Millionaire
14,562 votes
7
— Good
78%
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone
2,141 votes
7
— Good
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,482 votes
7
— Good
78%
X-Men: Days of Future Past
31,552 votes
7
— Good
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,862 votes
7
— Good
77%
Home Alone
30,737 votes
7
— Good
77%
Skyfall
24,258 votes
7
— Good
76%
The Artist
4,104 votes
7
— Good
76%
Dawn of the Planet of the Apes
21,991 votes
7
— Good
76%
Zodiac
16,230 votes
7
— Good
76%
Silver Linings Playbook
18,030 votes
7
— Good
75%
The Social Network
21,728 votes
7
— Good
75%
Fruitvale Station
2,407 votes
7
— Good
75%
Source Code
16,883 votes
7
— Good
75%
Dunkirk
30,452 votes
7
— Good
75%
Battle Royale
5,861 votes
7
— Good
74%
Manchester by the Sea
11,574 votes
7
— Good
74%
127 Hours
10,839 votes
7
— Good
74%
RocknRolla
5,431 votes
7
— Good
73%
Layer Cake
4,452 votes
7
— Good
73%
Lawless
5,418 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
40,405 votes
7
— Good
73%
The Virgin Suicides
3,140 votes
7
— Good
73%
Cinderella
9,526 votes
7
— Good
72%
Inside Llewyn Davis
3,752 votes
7
— Good
72%
Sunshine
7,358 votes
7
— Good
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,188 votes
7
— Good
71%
TRON: Legacy
16,465 votes
7
— Good
71%
The Amazing Spider-Man
28,295 votes
7
— Good
70%
The Island
9,615 votes
7
— Good
70%
Ace Ventura: Pet Detective
10,651 votes
7
— Good
70%
Bronson
3,185 votes
7
— Good
69%
Man on a Ledge
4,842 votes
7
— Good
69%
Gangster Squad
5,970 votes
7
— Good
68%
Jackass 3.5
1,431 votes
7
— Good
67%
Machete
5,159 votes
7
— Good
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup