trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
val
0
followers
Stockholm, Stockholm
25
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
43
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,154 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,895 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,927 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
42,703 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
39,282 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,786 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
37,079 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Parasite
34,122 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spirited Away
24,039 votes
10
— Totally Ninja!
88%
Schindler's List
21,038 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Shaun of the Dead
19,699 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Hot Fuzz
17,005 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Howl's Moving Castle
14,707 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Requiem for a Dream
14,864 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Children of Men
13,766 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Lady Bird
12,726 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Psycho
11,539 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Little Miss Sunshine
10,206 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Rocketman
9,641 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Favourite
8,475 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Grave of the Fireflies
7,276 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Brokeback Mountain
7,113 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Amadeus
6,192 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Lives of Others
5,141 votes
10
— Totally Ninja!
63%
Scooby-Doo
5,591 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Talented Mr. Ripley
4,636 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Phantom Thread
4,631 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Young Frankenstein
4,052 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Portrait of a Lady on Fire
3,483 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Little Shop of Horrors
2,888 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion
2,714 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Emma.
2,920 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Twin Peaks: Fire Walk with Me
2,706 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Birdcage
2,218 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Synecdoche, New York
2,182 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Barton Fink
2,042 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Election
1,736 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Won't You Be My Neighbor?
1,484 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Harold and Maude
1,388 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Remains of the Day
1,278 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Paris Is Burning
722 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Maurice
518 votes
10
— Totally Ninja!
74%
True Stories
183 votes
10
— Totally Ninja!
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup