trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
shadyevans
0
followers
Benevento, Campania
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
44
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
86%
Inception
71,704 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Joker
46,883 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Inglourious Basterds
36,902 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Knives Out
32,651 votes
10
— Totally Ninja!
82%
V for Vendetta
30,193 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Bohemian Rhapsody
28,986 votes
10
— Totally Ninja!
81%
1917
24,797 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spirited Away
23,928 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Grand Budapest Hotel
24,556 votes
10
— Totally Ninja!
77%
La La Land
24,789 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Once Upon a Time… in Hollywood
24,981 votes
10
— Totally Ninja!
88%
Schindler's List
20,974 votes
10
— Totally Ninja!
84%
American History X
20,210 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Jojo Rabbit
18,836 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Nightmare Before Christmas
17,047 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Full Metal Jacket
15,513 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Howl's Moving Castle
14,645 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Amélie
14,629 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Moonlight
14,285 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Pianist
12,568 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Into the Wild
12,654 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Dead Poets Society
12,445 votes
10
— Totally Ninja!
77%
10 Things I Hate About You
11,466 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Call Me by Your Name
10,303 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Boyhood
9,100 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Poor Things
8,769 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Favourite
8,443 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Whale
7,736 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Grave of the Fireflies
7,241 votes
10
— Totally Ninja!
85%
A Silent Voice: The Movie
5,102 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Rocky Horror Picture Show
4,960 votes
10
— Totally Ninja!
74%
The Sword in the Stone
5,014 votes
10
— Totally Ninja!
81%
La Haine
3,614 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Minari
3,671 votes
10
— Totally Ninja!
74%
5 Centimeters per Second
3,210 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Dreamers
2,653 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Wolfwalkers
2,368 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Mr. Magorium's Wonder Emporium
1,415 votes
10
— Totally Ninja!
75%
I Killed My Mother
928 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Prayers for Bobby
791 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Maquia: When the Promised Flower Blooms
782 votes
10
— Totally Ninja!
75%
BPM (Beats per Minute)
740 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Quest for Camelot
687 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Big Fish & Begonia
593 votes
10
— Totally Ninja!
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup