trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Buck$
VIP
6
1
follower
Philadelphia, Pennsylvania
36
Buck$
is watching
The Good Doctor
4x09
"Irresponsible Salad Bar Practices"
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
230
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
82%
Deadpool
108,363 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,277 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,513 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,512 votes
6
— Fair
78%
Doctor Strange
65,724 votes
7
— Good
87%
The Matrix
61,337 votes
7
— Good
80%
Logan
60,580 votes
8
— Great
78%
Avatar
59,857 votes
9
— Superb
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,147 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,404 votes
6
— Fair
87%
Fight Club
49,296 votes
10
— Totally Ninja!
79%
John Wick
51,030 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,031 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Joker
46,720 votes
8
— Great
75%
Frozen
48,105 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
45,984 votes
6
— Fair
84%
Django Unchained
44,457 votes
8
— Great
91%
The Shawshank Redemption
42,407 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Black Panther
46,259 votes
7
— Good
86%
Pulp Fiction
43,312 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,545 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
39,008 votes
9
— Superb
77%
Get Out
40,951 votes
6
— Fair
76%
Baby Driver
39,693 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
38,976 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
36,865 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,028 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Parasite
33,839 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Big Hero 6
34,269 votes
9
— Superb
71%
Captain Marvel
35,207 votes
7
— Good
77%
The Revenant
33,802 votes
7
— Good
81%
Shutter Island
32,527 votes
9
— Superb
80%
Gone Girl
32,614 votes
9
— Superb
80%
Knives Out
32,543 votes
8
— Great
74%
Split
32,465 votes
7
— Good
83%
Hacksaw Ridge
30,587 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
30,553 votes
8
— Great
77%
The Accountant
30,858 votes
6
— Fair
78%
Titanic
30,658 votes
8
— Great
88%
The Godfather
28,325 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Truman Show
28,521 votes
9
— Superb
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,633 votes
7
— Good
77%
The Hateful Eight
27,981 votes
8
— Great
74%
Beauty and the Beast
28,493 votes
10
— Totally Ninja!
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
27,922 votes
7
— Good
81%
Catch Me If You Can
26,181 votes
8
— Great
83%
The Departed
25,240 votes
9
— Superb
84%
Whiplash
24,663 votes
9
— Superb
82%
Top Gun: Maverick
24,878 votes
7
— Good
86%
Spirited Away
23,829 votes
9
— Superb
80%
The Grand Budapest Hotel
24,489 votes
8
— Great
72%
Tenet
25,460 votes
6
— Fair
81%
The Shining
23,852 votes
9
— Superb
79%
Her
23,079 votes
8
— Great
79%
Everything Everywhere All at Once
22,674 votes
8
— Great
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,452 votes
8
— Great
74%
The Jungle Book
22,156 votes
8
— Great
85%
GoodFellas
20,433 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Oppenheimer
20,976 votes
8
— Great
75%
The Social Network
21,626 votes
6
— Fair
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup