Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Uzair Shaikh
0
Followers
0
Following
Mumbai, Maharashtra
20
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
139
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
82%
Deadpool
112,711 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
67,347 votes
8
— Great
81%
The Avengers
66,979 votes
8
— Great
87%
The Matrix
63,554 votes
8
— Great
78%
Avatar
61,708 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
57,928 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
57,108 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
50,518 votes
8
— Great
79%
Moana
49,938 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
49,439 votes
8
— Great
75%
Frozen
49,015 votes
8
— Great
81%
Joker
48,884 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
48,127 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
47,516 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
47,344 votes
8
— Great
80%
Inside Out
46,205 votes
8
— Great
79%
Zootopia
45,493 votes
8
— Great
78%
Deadpool 2
42,948 votes
8
— Great
77%
Get Out
42,176 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
41,981 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
40,746 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
40,359 votes
8
— Great
72%
Thor
40,195 votes
8
— Great
79%
Dune
38,552 votes
8
— Great
82%
Toy Story
37,486 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
36,955 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
36,809 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
35,034 votes
8
— Great
70%
Venom
34,537 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
33,917 votes
8
— Great
80%
Knives Out
33,723 votes
8
— Great
74%
Split
33,236 votes
8
— Great
81%
Spider-Man: No Way Home
32,402 votes
8
— Great
78%
Titanic
31,745 votes
8
— Great
74%
It
29,769 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
29,592 votes
8
— Great
88%
The Godfather
29,357 votes
8
— Great
71%
The Amazing Spider-Man
28,879 votes
8
— Great
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,788 votes
8
— Great
80%
Toy Story 3
28,709 votes
8
— Great
72%
The Maze Runner
28,624 votes
8
— Great
76%
The Batman
27,657 votes
8
— Great
73%
Cars
27,428 votes
8
— Great
75%
Spider-Man
27,377 votes
8
— Great
83%
Memento
26,685 votes
8
— Great
77%
Zombieland
26,126 votes
8
— Great
73%
Once Upon a Time… in Hollywood
25,705 votes
8
— Great
81%
1917
25,539 votes
8
— Great
80%
The Grand Budapest Hotel
25,190 votes
8
— Great
70%
Minions
24,926 votes
8
— Great
79%
Her
23,821 votes
8
— Great
80%
Oppenheimer
23,404 votes
8
— Great
71%
The Matrix Revolutions
22,995 votes
8
— Great
75%
The Social Network
22,265 votes
8
— Great
73%
Looper
22,237 votes
8
— Great
68%
Annihilation
21,674 votes
8
— Great
72%
The Suicide Squad
21,057 votes
8
— Great
69%
Barbie
20,530 votes
8
— Great
77%
District 9
20,411 votes
8
— Great
69%
Elysium
19,885 votes
8
— Great
1
2
3
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch