trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Silverdutchman
0
followers
Den Haag
47
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
864
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
13
14
15
91%
The Shawshank Redemption
42,642 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Dark Knight
74,858 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,644 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,593 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
39,222 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,615 votes
7
— Good
85%
Saving Private Ryan
26,373 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Silence of the Lambs
28,671 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Gladiator
32,705 votes
8
— Great
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,399 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Infinity War
56,194 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,645 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Coco
31,663 votes
8
— Great
84%
Alien
27,330 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Return of the Jedi
33,296 votes
8
— Great
83%
Hacksaw Ridge
30,685 votes
9
— Superb
83%
Aliens
20,228 votes
9
— Superb
83%
Raiders of the Lost Ark
25,209 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,570 votes
9
— Superb
82%
Die Hard
27,295 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Deadpool
108,788 votes
9
— Superb
82%
Toy Story
36,622 votes
8
— Great
82%
Up
38,941 votes
9
— Superb
82%
The Truman Show
28,734 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
28,866 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,246 votes
9
— Superb
81%
Monsters, Inc.
36,091 votes
9
— Superb
81%
The Iron Giant
8,752 votes
8
— Great
81%
The Shining
23,966 votes
8
— Great
81%
The Fifth Element
23,722 votes
9
— Superb
81%
The Thing
11,847 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,470 votes
8
— Great
81%
Joker
46,976 votes
8
— Great
81%
Life of Brian
10,254 votes
8
— Great
81%
1917
24,850 votes
9
— Superb
81%
The Martian
51,786 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Stand by Me
8,627 votes
8
— Great
81%
Iron Man
54,014 votes
9
— Superb
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,323 votes
9
— Superb
80%
Lawrence of Arabia
4,187 votes
8
— Great
80%
The Goonies
12,705 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,969 votes
8
— Great
80%
Blade Runner
27,211 votes
9
— Superb
80%
Big Hero 6
34,374 votes
8
— Great
80%
To Hell and Back
164 votes
8
— Great
80%
Gabriel Iglesias: I'm Not Fat... I'm Fluffy
263 votes
7
— Good
80%
Star Trek
23,228 votes
8
— Great
80%
2001: A Space Odyssey
15,784 votes
9
— Superb
80%
Zootopia
44,665 votes
8
— Great
79%
Jojo Rabbit
18,874 votes
9
— Superb
79%
Moana
49,014 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
49,017 votes
8
— Great
79%
Ratatouille
30,799 votes
8
— Great
79%
Shrek
30,339 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Hunt for Red October
7,264 votes
8
— Great
79%
Futurama: Bender's Big Score
2,117 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,167 votes
7
— Good
79%
Mary Poppins
8,206 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,615 votes
6
— Fair
79%
Cast Away
15,097 votes
8
— Great
1
2
3
13
14
15
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup