trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
SilverGhostBS
VIP
5
0
followers
Omicron Persei 8
99
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
141
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
90%
Gentlemen Of The World
2 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
74,947 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,666 votes
9
— Superb
86%
The Green Mile
26,541 votes
9
— Superb
85%
GoodFellas
20,596 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,749 votes
9
— Superb
85%
The Silence of the Lambs
28,707 votes
9
— Superb
84%
American History X
20,276 votes
9
— Superb
83%
The Departed
25,402 votes
9
— Superb
82%
Die Hard
27,331 votes
9
— Superb
82%
Deadpool
108,921 votes
9
— Superb
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,227 votes
9
— Superb
82%
Lock, Stock and Two Smoking Barrels
10,984 votes
9
— Superb
82%
Top Gun: Maverick
25,170 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,531 votes
9
— Superb
81%
The Pursuit of Happyness
12,781 votes
9
— Superb
80%
Oppenheimer
21,529 votes
9
— Superb
80%
Million Dollar Baby
11,089 votes
9
— Superb
80%
Gone Girl
32,811 votes
9
— Superb
80%
Logan
60,811 votes
9
— Superb
79%
Beauty and the Beast
19,706 votes
9
— Superb
79%
The Bourne Ultimatum
18,230 votes
9
— Superb
79%
Star Trek: First Contact
5,290 votes
9
— Superb
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,313 votes
9
— Superb
79%
The Game
11,141 votes
9
— Superb
78%
Willy Wonka & the Chocolate Factory
8,748 votes
9
— Superb
78%
Me Before You
16,044 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,228 votes
9
— Superb
78%
French Fried Vacation 2: The Bronzés go Skiing
570 votes
9
— Superb
78%
Black Hawk Down
10,623 votes
9
— Superb
78%
Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - Solid State Society
454 votes
9
— Superb
78%
Training Day
10,063 votes
9
— Superb
78%
Despicable Me
32,670 votes
9
— Superb
77%
WarGames
4,885 votes
9
— Superb
77%
Limitless
20,281 votes
9
— Superb
76%
The Devil's Advocate
10,363 votes
9
— Superb
76%
The Hangover
27,628 votes
9
— Superb
76%
Argo
15,210 votes
9
— Superb
76%
Ice Age
20,727 votes
9
— Superb
76%
Watchmen
21,013 votes
9
— Superb
76%
Delusions of Grandeur
394 votes
9
— Superb
76%
Rise of the Guardians
10,199 votes
9
— Superb
76%
The Life of David Gale
2,388 votes
9
— Superb
75%
Love, Rosie
5,168 votes
9
— Superb
75%
Enemy of the State
7,724 votes
9
— Superb
75%
Avatar: The Way of Water
18,949 votes
9
— Superb
75%
The Social Network
21,744 votes
9
— Superb
75%
Sherlock Holmes: A Game of Shadows
17,314 votes
9
— Superb
75%
Ghost in the Shell 2: Innocence
1,887 votes
9
— Superb
75%
Frozen
48,277 votes
9
— Superb
75%
Spaceballs
7,387 votes
9
— Superb
75%
Crash
6,045 votes
9
— Superb
75%
Source Code
16,899 votes
9
— Superb
75%
The Town
9,711 votes
9
— Superb
75%
Starship Troopers
10,034 votes
9
— Superb
75%
Avengers: Age of Ultron
47,176 votes
9
— Superb
75%
The Hurt Locker
9,886 votes
9
— Superb
75%
Battle Royale
5,866 votes
9
— Superb
75%
The Wing or the Thigh?
636 votes
9
— Superb
74%
Shooter
9,685 votes
9
— Superb
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup