trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
SilverKasei
5
followers
Bavaria
26
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
163
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
87%
The Matrix
61,568 votes
8
— Great
87%
Your Name.
14,966 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
37,003 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,182 votes
8
— Great
85%
Princess Mononoke
12,338 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,656 votes
8
— Great
84%
Star Wars
41,869 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,613 votes
8
— Great
84%
Coco
31,628 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,264 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,934 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,154 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,417 votes
8
— Great
81%
Oppenheimer
21,319 votes
8
— Great
80%
12 Years a Slave
16,775 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,279 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,942 votes
8
— Great
80%
Logan
60,728 votes
8
— Great
80%
Soul
17,701 votes
8
— Great
80%
Detective Conan: The Phantom of Baker Street
258 votes
8
— Great
79%
Maquia: When the Promised Flower Blooms
783 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
48,990 votes
8
— Great
79%
Earth
648 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,235 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,231 votes
8
— Great
79%
Casino Royale
21,312 votes
8
— Great
79%
Steins;Gate: The Movie - Load Region of Déjà Vu
803 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
55,962 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,259 votes
8
— Great
78%
The Blind Side
10,141 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,167 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,123 votes
8
— Great
78%
No Game No Life: Zero
600 votes
8
— Great
78%
Avatar
60,059 votes
8
— Great
78%
My Hero Academia: Heroes Rising
1,082 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,826 votes
8
— Great
78%
One Piece: Strong World
726 votes
8
— Great
78%
X-Men: Days of Future Past
31,520 votes
8
— Great
78%
Wreck-It Ralph
28,457 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
65,886 votes
8
— Great
77%
Lilo & Stitch
11,226 votes
8
— Great
77%
Detective Conan: The Raven Chaser
164 votes
8
— Great
77%
X-Men: First Class
25,027 votes
8
— Great
77%
The Book Thief
5,219 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,394 votes
8
— Great
76%
300
25,140 votes
8
— Great
76%
Rise of the Planet of the Apes
21,093 votes
8
— Great
76%
The Hangover
27,563 votes
8
— Great
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,298 votes
8
— Great
76%
SPY x FAMILY CODE: White
227 votes
8
— Great
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,043 votes
8
— Great
76%
The NeverEnding Story
7,179 votes
8
— Great
76%
Dawn of the Planet of the Apes
21,951 votes
8
— Great
76%
My Hero Academia: Two Heroes
1,592 votes
8
— Great
76%
Black Panther
46,366 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,716 votes
8
— Great
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,829 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Far From Home
33,258 votes
8
— Great
75%
Finding Dory
30,405 votes
8
— Great
75%
Detective Conan: Quarter of Silence
187 votes
8
— Great
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup