Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
sirtwist2
VIP
7
0
Followers
0
Following
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
449
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
6
7
8
82%
Guardians of the Galaxy
98,816 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
77,063 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
75,521 votes
7
— Good
78%
Doctor Strange
67,333 votes
7
— Good
81%
The Avengers
66,973 votes
9
— Superb
80%
Logan
62,338 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
57,917 votes
9
— Superb
75%
Wonder Woman
57,368 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
57,096 votes
8
— Great
81%
Iron Man
55,468 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
54,884 votes
9
— Superb
76%
Spider-Man: Homecoming
53,881 votes
7
— Good
79%
John Wick
52,799 votes
7
— Good
87%
Fight Club
51,266 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
50,505 votes
9
— Superb
79%
Thor: Ragnarok
50,099 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
49,432 votes
6
— Fair
81%
Joker
48,847 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
48,123 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
48,088 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
48,060 votes
6
— Fair
82%
The Dark Knight Rises
47,501 votes
9
— Superb
76%
Black Panther
47,352 votes
7
— Good
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
47,329 votes
9
— Superb
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
47,186 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
47,094 votes
7
— Good
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
46,345 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
45,908 votes
6
— Fair
86%
Forrest Gump
45,491 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
45,345 votes
8
— Great
78%
Captain America: The Winter Soldier
45,164 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
44,899 votes
8
— Great
91%
The Shawshank Redemption
43,977 votes
9
— Superb
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,833 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
43,277 votes
8
— Great
78%
Deadpool 2
42,927 votes
7
— Good
84%
Star Wars
42,815 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
41,978 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
41,787 votes
7
— Good
84%
WALL·E
41,750 votes
7
— Good
71%
Jurassic World
41,296 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
41,260 votes
8
— Great
73%
Iron Man 3
41,101 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
41,080 votes
7
— Good
76%
Baby Driver
40,742 votes
6
— Fair
85%
Back to the Future
40,317 votes
7
— Good
72%
Thor
40,185 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
40,110 votes
9
— Superb
82%
Up
39,859 votes
7
— Good
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
39,820 votes
8
— Great
79%
Dune
38,537 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
38,109 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
37,802 votes
7
— Good
71%
X-Men: Apocalypse
37,736 votes
8
— Great
82%
Toy Story
37,479 votes
7
— Good
76%
Ready Player One
37,372 votes
7
— Good
81%
Monsters, Inc.
36,949 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,920 votes
9
— Superb
69%
Thor: The Dark World
36,507 votes
8
— Great
71%
Captain Marvel
36,018 votes
8
— Great
1
2
3
6
7
8
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch