trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Sean Johnson
VIP
4
1
follower
Nashville, Tennessee
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
36
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
83%
Guardians of the Galaxy
96,476 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,408 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,279 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,970 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,806 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
47,104 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,213 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,254 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
41,110 votes
8
— Great
72%
Thor
39,406 votes
8
— Great
69%
Thor: The Dark World
35,843 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,211 votes
8
— Great
79%
Donnie Darko
19,964 votes
8
— Great
65%
Eternals
19,134 votes
8
— Great
70%
Snowpiercer
19,119 votes
8
— Great
84%
The Usual Suspects
18,671 votes
8
— Great
76%
John Wick: Chapter 4
16,415 votes
8
— Great
66%
The Fast and the Furious: Tokyo Drift
13,157 votes
8
— Great
77%
What We Do in the Shadows
10,261 votes
8
— Great
77%
Airplane!
9,462 votes
8
— Great
78%
The Wizard of Oz
9,316 votes
8
— Great
69%
Nightmare Alley
6,378 votes
8
— Great
78%
Rosemary's Baby
4,707 votes
8
— Great
73%
The Life Aquatic with Steve Zissou
4,320 votes
8
— Great
72%
Team America: World Police
4,271 votes
8
— Great
79%
The Bridge on the River Kwai
3,201 votes
8
— Great
75%
Sneakers
2,170 votes
8
— Great
71%
Time Bandits
1,686 votes
8
— Great
66%
THX 1138
1,382 votes
8
— Great
73%
The Adventures of Baron Munchausen
1,256 votes
8
— Great
70%
Naked Lunch
1,136 votes
8
— Great
69%
The Hunger
676 votes
8
— Great
63%
The Two Jakes
290 votes
8
— Great
66%
Titus
260 votes
8
— Great
53%
The Giant Claw
82 votes
8
— Great
65%
Gamera the Brave
42 votes
8
— Great
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup