trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Tore Hammervoll
0
followers
Bergen, Norway
33
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
41
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,791 votes
8
— Great
80%
The Perks of Being a Wallflower
14,455 votes
8
— Great
80%
Blade Runner
27,243 votes
8
— Great
80%
The Terminator
22,917 votes
8
— Great
79%
The Bourne Ultimatum
18,232 votes
8
— Great
78%
Blood Diamond
11,480 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
40,022 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,952 votes
8
— Great
78%
Star Trek Into Darkness
23,372 votes
8
— Great
77%
Die Hard: With a Vengeance
13,035 votes
8
— Great
77%
Limitless
20,286 votes
8
— Great
76%
The Curious Case of Benjamin Button
15,651 votes
8
— Great
76%
Stardust
8,010 votes
8
— Great
76%
The Last King of Scotland
3,022 votes
8
— Great
75%
Headhunters
2,437 votes
8
— Great
74%
The Negotiator
3,688 votes
8
— Great
74%
Shooter
9,687 votes
8
— Great
74%
Pitch Black
8,180 votes
8
— Great
73%
X2
18,097 votes
8
— Great
73%
The Adventures of Tintin
9,603 votes
8
— Great
73%
Underworld
11,251 votes
8
— Great
73%
Iron Man 2
40,431 votes
8
— Great
73%
21 Jump Street
20,084 votes
8
— Great
73%
Déjà Vu
8,549 votes
8
— Great
73%
The Italian Job
10,445 votes
8
— Great
72%
Harold & Kumar Go to White Castle
5,206 votes
8
— Great
72%
Thor
39,467 votes
8
— Great
72%
Live Free or Die Hard
11,551 votes
8
— Great
72%
National Treasure
12,328 votes
8
— Great
71%
Transformers
21,518 votes
8
— Great
70%
The Island
9,624 votes
8
— Great
70%
Underworld: Evolution
7,949 votes
8
— Great
70%
EuroTrip
6,370 votes
8
— Great
70%
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides
20,065 votes
8
— Great
68%
The Expendables 2
10,459 votes
8
— Great
68%
The Mummy Returns
10,541 votes
8
— Great
67%
Alice in Wonderland
16,707 votes
8
— Great
67%
American Reunion
7,267 votes
8
— Great
67%
The Perfect Storm
3,355 votes
8
— Great
67%
Road Trip
3,759 votes
8
— Great
65%
Pain & Gain
8,271 votes
8
— Great
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup