trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
smiley0
2
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
54
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
82%
Deadpool
108,680 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Guardians of the Galaxy
96,490 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,506 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,755 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
65,420 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Martian
51,741 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Wolf of Wall Street
49,233 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Frozen
48,210 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Zootopia
44,650 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Django Unchained
44,609 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,519 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Star Wars
41,872 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
40,616 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Thor
39,412 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
39,171 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Edge of Tomorrow
39,123 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
37,005 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Monsters, Inc.
36,072 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Big Hero 6
34,353 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,742 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Return of the Jedi
33,268 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Coco
31,629 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Gravity
29,786 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Minions
24,467 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Back to the Future Part II
24,305 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Divergent
24,023 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Fifth Element
23,703 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Lego Movie
23,615 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Star Trek Into Darkness
23,343 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Star Trek
23,215 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Her
23,178 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Oblivion
21,720 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Monsters University
21,603 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Big Lebowski
20,452 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Back to the Future Part III
19,774 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Elysium
19,554 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,453 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Snowpiercer
19,121 votes
10
— Totally Ninja!
71%
TRON: Legacy
16,454 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Tomorrowland
14,301 votes
10
— Totally Ninja!
64%
RoboCop
13,376 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Serenity
11,576 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Starship Troopers
9,996 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Office Space
9,926 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy
9,787 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Galaxy Quest
5,813 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Kung Fury
3,571 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Futurama: Bender's Big Score
2,115 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Soylent Green
1,935 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Pirates of Silicon Valley
1,772 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Futurama: Bender's Game
1,708 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Futurama: The Beast with a Billion Backs
1,623 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Futurama: Into the Wild Green Yonder
1,515 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Futurama: The Lost Adventure
221 votes
10
— Totally Ninja!
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup