trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
snoopy1492
VIP
OG
12
17
followers
Paris
35
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
87
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
82%
Deadpool
108,799 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,580 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,633 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,841 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Martian
51,794 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,846 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
46,528 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,665 votes
9
— Superb
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,291 votes
8
— Great
73%
Iron Man 3
40,292 votes
8
— Great
71%
Jurassic World
40,671 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
39,622 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Monsters, Inc.
36,094 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,152 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Big Hero 6
34,376 votes
9
— Superb
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,765 votes
9
— Superb
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,846 votes
9
— Superb
70%
Man of Steel
30,537 votes
7
— Good
71%
World War Z
29,728 votes
7
— Good
71%
The Amazing Spider-Man
28,282 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,401 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Despicable Me 2
25,503 votes
8
— Great
72%
Pacific Rim
25,750 votes
8
— Great
77%
The Lego Movie
23,630 votes
9
— Superb
70%
Prometheus
24,426 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Divergent
24,038 votes
6
— Fair
68%
The Amazing Spider-Man 2
23,800 votes
5
— Meh
66%
Star Wars: The Rise of Skywalker
23,181 votes
4
— Poor
74%
Monsters University
21,616 votes
9
— Superb
67%
Maze Runner: The Scorch Trials
19,954 votes
6
— Fair
70%
Snowpiercer
19,138 votes
6
— Fair
73%
X2
18,073 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Sherlock Holmes: A Game of Shadows
17,298 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Mission: Impossible - Ghost Protocol
17,298 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Top Gun
17,122 votes
8
— Great
75%
Creed
16,330 votes
9
— Superb
80%
2001: A Space Odyssey
15,785 votes
4
— Poor
63%
Transformers: Age of Extinction
16,625 votes
7
— Good
66%
Insurgent
15,866 votes
7
— Good
75%
Pitch Perfect
14,765 votes
8
— Great
65%
San Andreas
15,633 votes
7
— Good
70%
Ender's Game
14,973 votes
6
— Fair
76%
28 Days Later
14,157 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Children of Men
13,743 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Tomorrowland
14,310 votes
7
— Good
65%
This Is the End
14,606 votes
8
— Great
71%
Spy
13,781 votes
8
— Great
82%
Dead Poets Society
12,465 votes
8
— Great
64%
RoboCop
13,385 votes
7
— Good
68%
Kick-Ass 2
12,871 votes
7
— Good
66%
The Expendables
12,738 votes
5
— Meh
72%
Cloud Atlas
11,934 votes
9
— Superb
70%
Pitch Perfect 2
11,234 votes
7
— Good
66%
Terminator Salvation
11,338 votes
1
— Weak Sauce :(
68%
John Carter
10,723 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Home
10,236 votes
7
— Good
75%
The Hurt Locker
9,879 votes
9
— Superb
71%
Everest
10,093 votes
8
— Great
68%
The Lobster
10,274 votes
8
— Great
73%
The Adventures of Tintin
9,599 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup