trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
snown
5
followers
Portland, OR
38
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
41
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
82%
Inglourious Basterds
37,023 votes
7
— Good
79%
Shrek
30,374 votes
7
— Good
79%
The Bourne Ultimatum
18,230 votes
7
— Good
78%
The Bourne Supremacy
17,510 votes
7
— Good
78%
Tangled
26,212 votes
7
— Good
77%
The Emperor's New Groove
10,546 votes
7
— Good
75%
Now You See Me
33,635 votes
7
— Good
75%
Sherlock Holmes: A Game of Shadows
17,314 votes
7
— Good
75%
Pitch Perfect
14,771 votes
7
— Good
75%
Source Code
16,899 votes
7
— Good
75%
Elf
14,582 votes
7
— Good
75%
Scream
11,531 votes
7
— Good
75%
Megamind
13,458 votes
7
— Good
74%
Shooter
9,685 votes
7
— Good
74%
I Am Legend
25,004 votes
7
— Good
73%
Hotel Transylvania
15,775 votes
7
— Good
73%
The Talented Mr. Ripley
4,635 votes
7
— Good
72%
Jack Reacher
17,217 votes
7
— Good
72%
Dredd
13,128 votes
7
— Good
72%
ParaNorman
4,654 votes
7
— Good
71%
Ocean's Thirteen
11,144 votes
7
— Good
71%
Fast & Furious 6
16,072 votes
7
— Good
70%
Wild Target
1,329 votes
7
— Good
70%
Yes Man
9,801 votes
7
— Good
70%
The Da Vinci Code
15,159 votes
7
— Good
69%
Ocean's Twelve
12,499 votes
7
— Good
69%
Blade II
9,252 votes
7
— Good
69%
National Treasure: Book of Secrets
9,442 votes
7
— Good
68%
Pearl Harbor
8,395 votes
7
— Good
67%
Snitch
3,650 votes
7
— Good
67%
Upside Down
3,507 votes
7
— Good
67%
Promised Land
1,106 votes
7
— Good
67%
This Means War
5,985 votes
7
— Good
67%
Footloose
2,049 votes
7
— Good
66%
Taken 2
11,190 votes
7
— Good
66%
Surrogates
5,559 votes
7
— Good
65%
Jumper
9,887 votes
7
— Good
65%
Transformers: Revenge of the Fallen
14,979 votes
7
— Good
62%
Beastly
2,443 votes
7
— Good
62%
10 Years
814 votes
7
— Good
53%
Attack of the Killer Tomatoes!
472 votes
7
— Good
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup