trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Daniel Rune Jensen
1
follower
Denmark (Nyborg)
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
38
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
88%
The Dark Knight
74,592 votes
7
— Good
78%
Avatar
59,923 votes
7
— Good
81%
Batman Begins
42,017 votes
6
— Fair
75%
The Hunger Games
39,486 votes
4
— Poor
82%
V for Vendetta
30,154 votes
6
— Fair
76%
The Hangover
27,485 votes
6
— Fair
73%
Looper
21,752 votes
7
— Good
67%
Maze Runner: The Scorch Trials
19,901 votes
6
— Fair
68%
Inferno
19,751 votes
9
— Superb
72%
We're the Millers
17,516 votes
8
— Great
71%
TRON: Legacy
16,416 votes
7
— Good
75%
Pitch Perfect
14,739 votes
6
— Fair
78%
Children of Men
13,678 votes
7
— Good
71%
The Book of Eli
12,445 votes
8
— Great
66%
Total Recall
11,868 votes
8
— Great
70%
Pitch Perfect 2
11,210 votes
6
— Fair
78%
Black Hawk Down
10,563 votes
7
— Good
72%
Rango
10,528 votes
5
— Meh
72%
Sunshine
7,328 votes
7
— Good
79%
Star Trek II: The Wrath of Khan
4,988 votes
4
— Poor
69%
Star Trek: The Motion Picture
4,442 votes
3
— Bad
75%
We Were Soldiers
3,296 votes
7
— Good
63%
Star Trek V: The Final Frontier
3,213 votes
5
— Meh
71%
Unthinkable
2,936 votes
7
— Good
70%
City of Ember
2,826 votes
5
— Meh
62%
Lost in Space
2,222 votes
4
— Poor
67%
A Perfect Getaway
1,966 votes
6
— Fair
58%
Death Race 2
1,774 votes
4
— Poor
65%
Windtalkers
1,583 votes
5
— Meh
67%
High Crimes
1,137 votes
7
— Good
74%
A Conspiracy of Faith
1,003 votes
6
— Fair
63%
The Nines
985 votes
3
— Bad
61%
Cargo
756 votes
7
— Good
65%
Unknown
613 votes
7
— Good
61%
The Life Before Her Eyes
260 votes
4
— Poor
58%
The Objective
206 votes
2
— Terrible
48%
True Bloodthirst
64 votes
4
— Poor
80%
Angels and Demons
5 votes
7
— Good
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup