trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Sopherian van Ettinger
VIP
OG
12
441
followers
Netherland Zaandam
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
108
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
82%
Deadpool
108,543 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,467 votes
9
— Superb
65%
Suicide Squad
58,826 votes
9
— Superb
75%
Frozen
48,165 votes
9
— Superb
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,565 votes
9
— Superb
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,437 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
46,131 votes
9
— Superb
80%
Zootopia
44,601 votes
9
— Superb
91%
The Shawshank Redemption
42,513 votes
9
— Superb
78%
Kingsman: The Secret Service
40,713 votes
9
— Superb
79%
Deadpool 2
40,503 votes
9
— Superb
84%
The Lion King
37,358 votes
9
— Superb
76%
Ready Player One
36,475 votes
9
— Superb
81%
Shutter Island
32,614 votes
9
— Superb
82%
Jurassic Park
32,578 votes
9
— Superb
78%
Despicable Me
32,543 votes
9
— Superb
73%
The Secret Life of Pets
32,236 votes
9
— Superb
84%
Coco
31,580 votes
9
— Superb
83%
Hacksaw Ridge
30,627 votes
9
— Superb
82%
The Truman Show
28,611 votes
9
— Superb
78%
Wreck-It Ralph
28,427 votes
9
— Superb
81%
Toy Story 3
28,063 votes
9
— Superb
76%
The Hangover
27,507 votes
9
— Superb
86%
The Green Mile
26,430 votes
9
— Superb
77%
Zombieland
25,486 votes
9
— Superb
78%
Toy Story 2
25,263 votes
9
— Superb
86%
Spirited Away
23,894 votes
9
— Superb
81%
The Shining
23,893 votes
9
— Superb
76%
Alita: Battle Angel
21,746 votes
9
— Superb
72%
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children
21,477 votes
9
— Superb
73%
Maleficent
21,161 votes
9
— Superb
79%
Ghostbusters
20,390 votes
9
— Superb
66%
Godzilla
19,303 votes
9
— Superb
74%
War Dogs
19,084 votes
9
— Superb
75%
Avatar: The Way of Water
18,805 votes
9
— Superb
80%
Soul
17,665 votes
9
— Superb
72%
We're the Millers
17,530 votes
9
— Superb
71%
22 Jump Street
16,856 votes
9
— Superb
67%
The Hangover Part II
16,222 votes
9
— Superb
73%
Hotel Transylvania
15,734 votes
9
— Superb
78%
E.T. the Extra-Terrestrial
15,698 votes
9
— Superb
77%
The Butterfly Effect
15,341 votes
9
— Superb
81%
Requiem for a Dream
14,802 votes
9
— Superb
84%
Howl's Moving Castle
14,618 votes
9
— Superb
64%
The Purge
13,562 votes
9
— Superb
75%
The Secret Life of Walter Mitty
13,521 votes
9
— Superb
82%
Lion
13,364 votes
9
— Superb
72%
Armageddon
13,078 votes
9
— Superb
84%
The Pianist
12,557 votes
9
— Superb
77%
The Fault in Our Stars
12,058 votes
9
— Superb
76%
Hercules
11,574 votes
9
— Superb
73%
8 Mile
9,998 votes
9
— Superb
80%
Puss in Boots: The Last Wish
9,691 votes
9
— Superb
76%
RoboCop
9,639 votes
9
— Superb
73%
Grease
9,407 votes
9
— Superb
76%
The Machinist
8,839 votes
9
— Superb
78%
Willy Wonka & the Chocolate Factory
8,721 votes
9
— Superb
71%
Pocahontas
8,708 votes
9
— Superb
78%
Fantastic Mr. Fox
8,449 votes
9
— Superb
72%
Pinocchio
8,032 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup