trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Sopherian van Ettinger
VIP
OG
12
441
followers
Netherland Zaandam
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
1,669
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
26
27
28
82%
Deadpool
108,550 votes
9
— Superb
83%
Guardians of the Galaxy
96,401 votes
7
— Good
88%
The Dark Knight
74,667 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,364 votes
7
— Good
86%
Inception
71,658 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Doctor Strange
65,819 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,333 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,475 votes
9
— Superb
80%
Logan
60,670 votes
6
— Fair
78%
Avatar
59,978 votes
8
— Great
65%
Suicide Squad
58,828 votes
9
— Superb
77%
Arrival
56,555 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,462 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
55,909 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,659 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,658 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,150 votes
7
— Good
87%
Fight Club
49,420 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,140 votes
6
— Fair
79%
Moana
48,934 votes
7
— Good
75%
Frozen
48,170 votes
9
— Superb
81%
Joker
46,836 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,569 votes
9
— Superb
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,439 votes
9
— Superb
76%
Black Panther
46,320 votes
4
— Poor
79%
Mad Max: Fury Road
46,195 votes
3
— Bad
82%
The Dark Knight Rises
46,136 votes
9
— Superb
80%
Zootopia
44,604 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,541 votes
7
— Good
86%
Forrest Gump
44,070 votes
8
— Great
80%
Inside Out
43,505 votes
8
— Great
91%
The Shawshank Redemption
42,518 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
42,050 votes
8
— Great
85%
Star Wars
41,799 votes
7
— Good
77%
Get Out
41,029 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
40,720 votes
9
— Superb
71%
Jurassic World
40,587 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,545 votes
7
— Good
79%
Deadpool 2
40,509 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,872 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,764 votes
7
— Good
75%
The Hunger Games
39,520 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,413 votes
7
— Good
82%
Up
38,844 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,646 votes
7
— Good
84%
The Lion King
37,363 votes
9
— Superb
71%
X-Men: Apocalypse
37,005 votes
7
— Good
86%
The Empire Strikes Back
36,935 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,717 votes
7
— Good
82%
Toy Story
36,536 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Ready Player One
36,479 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,123 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
36,011 votes
7
— Good
80%
The Incredibles
35,893 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,105 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,834 votes
8
— Great
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,322 votes
7
— Good
80%
Big Hero 6
34,318 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,116 votes
7
— Good
85%
Parasite
33,938 votes
6
— Fair
1
2
3
26
27
28
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup