trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
soph-tan
2
followers
Belgrade, Belgrade
28
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
341
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
6
91%
The Shawshank Redemption
42,613 votes
7
— Good
85%
City of God
11,102 votes
6
— Fair
85%
Parasite
34,030 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Alien
27,315 votes
7
— Good
83%
Aliens
20,214 votes
7
— Good
82%
Perfect Blue
4,096 votes
9
— Superb
82%
Come and See
1,866 votes
8
— Great
81%
The Shining
23,950 votes
8
— Great
81%
The Hunt
6,373 votes
8
— Great
81%
The Sixth Sense
21,267 votes
4
— Poor
81%
Requiem for a Dream
14,830 votes
8
— Great
81%
Trainspotting
14,501 votes
7
— Good
80%
The Nightmare Before Christmas
17,055 votes
9
— Superb
80%
Office Space
9,929 votes
7
— Good
80%
Gone Girl
32,753 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Groundhog Day
17,461 votes
5
— Meh
80%
Soul
17,709 votes
8
— Great
80%
Mommy
2,006 votes
8
— Great
79%
Room
15,884 votes
7
— Good
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,503 votes
8
— Great
79%
Shaun of the Dead
19,660 votes
7
— Good
79%
Everything Everywhere All at Once
22,875 votes
7
— Good
79%
Hunt for the Wilderpeople
6,629 votes
5
— Meh
79%
Ocean's Eleven
21,444 votes
5
— Meh
79%
Hot Fuzz
16,971 votes
6
— Fair
78%
Misery
6,019 votes
5
— Meh
78%
Dancer in the Dark
1,740 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Train to Busan
14,911 votes
7
— Good
78%
Lilya 4-ever
696 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Predator
13,887 votes
5
— Meh
78%
Threads
794 votes
7
— Good
77%
Black Swan
18,611 votes
9
— Superb
77%
Home Alone
30,705 votes
5
— Meh
77%
In Bruges
10,119 votes
8
— Great
77%
Zombieland
25,541 votes
7
— Good
77%
Sound of Metal
4,574 votes
6
— Fair
77%
Dogville
2,380 votes
8
— Great
77%
Sleepers
3,903 votes
6
— Fair
76%
Fallen Angels
1,142 votes
7
— Good
76%
Another Round
5,591 votes
6
— Fair
76%
Tyrannosaur
684 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,840 votes
5
— Meh
76%
Mulholland Dr.
302 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Girl, Interrupted
4,062 votes
7
— Good
76%
Nobody
19,353 votes
5
— Meh
76%
Being John Malkovich
7,103 votes
8
— Great
76%
Open Your Eyes
1,377 votes
8
— Great
76%
28 Days Later
14,144 votes
6
— Fair
76%
Dazed and Confused
4,317 votes
6
— Fair
76%
Oslo, August 31st
619 votes
6
— Fair
76%
Blue Velvet
3,802 votes
7
— Good
75%
The Skin I Live In
3,937 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Lady Vengeance
2,104 votes
5
— Meh
75%
Synecdoche, New York
2,176 votes
6
— Fair
75%
Boys Don't Cry
1,682 votes
8
— Great
75%
Nosferatu
1,986 votes
4
— Poor
75%
Victoria
2,029 votes
8
— Great
75%
Encanto
14,338 votes
4
— Poor
75%
Promising Young Woman
8,121 votes
8
— Great
75%
Thesis
956 votes
6
— Fair
1
2
3
4
5
6
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup