trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Rob Helmink
4
followers
Terrace Bay, Ontario
60
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
114
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
82%
The Princess Bride
11,991 votes
7
— Good
81%
The Martian
51,657 votes
7
— Good
80%
Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds
287 votes
7
— Good
78%
Predator
13,858 votes
7
— Good
77%
Garage Sale Mystery: The Wedding Dress
140 votes
7
— Good
76%
The NeverEnding Story
7,174 votes
7
— Good
74%
The Science of Interstellar
119 votes
7
— Good
74%
Garage Sale Mystery: Guilty Until Proven Innocent
158 votes
7
— Good
73%
Thirst
11 votes
7
— Good
73%
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street
8,354 votes
7
— Good
73%
Scooby-Doo! Stage Fright
331 votes
7
— Good
72%
Superman/Shazam!: The Return of Black Adam
979 votes
7
— Good
72%
Dredd
13,084 votes
7
— Good
72%
Murder, She Baked: A Peach Cobbler Mystery
177 votes
7
— Good
71%
Murder, She Baked: A Plum Pudding Mystery
208 votes
7
— Good
71%
Triangle
4,848 votes
7
— Good
71%
A Madea Christmas
595 votes
7
— Good
71%
Necessary Evil: Super-Villains of DC Comics
125 votes
7
— Good
71%
How William Shatner Changed The World
7 votes
7
— Good
71%
The War of the Worlds
964 votes
7
— Good
70%
Murder, She Baked: A Chocolate Chip Cookie Mystery
203 votes
7
— Good
70%
Madea's Big Happy Family
378 votes
7
— Good
70%
Madea Goes to Jail
522 votes
7
— Good
70%
Tarzan and His Mate
128 votes
7
— Good
70%
Battlestar Galactica
426 votes
7
— Good
70%
Superman: Doomsday
1,640 votes
7
— Good
69%
Warm Bodies
9,605 votes
7
— Good
69%
Before I Wake
4,207 votes
7
— Good
69%
Justice League: The New Frontier
1,472 votes
7
— Good
68%
Inferno
19,756 votes
7
— Good
68%
The Boss
7,104 votes
7
— Good
68%
Lights Out
9,274 votes
7
— Good
67%
I Still See You
1,249 votes
7
— Good
67%
Nightbreed
827 votes
7
— Good
67%
Seven Signs of the Apocalypse
4 votes
7
— Good
67%
Night of the Comet
748 votes
7
— Good
66%
The Devil's Candy
1,167 votes
7
— Good
65%
The Cell
2,944 votes
7
— Good
65%
Sphere
3,036 votes
7
— Good
65%
Wanda Sykes: Tongue Untied
18 votes
7
— Good
64%
You Might Be the Killer
506 votes
7
— Good
64%
Backtrack
929 votes
7
— Good
64%
Dark Shadows
9,025 votes
7
— Good
63%
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull
13,825 votes
7
— Good
63%
The Crooked Man
220 votes
7
— Good
63%
Within
901 votes
7
— Good
63%
R.L. Stine's Monsterville: The Cabinet of Souls
242 votes
7
— Good
63%
Immortals
4,662 votes
7
— Good
62%
Mortal Kombat
4,030 votes
7
— Good
62%
Star Trek: Horizon
278 votes
7
— Good
62%
Visions
825 votes
7
— Good
62%
Batman Unlimited: Monster Mayhem
438 votes
7
— Good
61%
The Invincible Iron Man
389 votes
7
— Good
61%
Patient Seven
697 votes
7
— Good
61%
Shadows of the Dead
36 votes
7
— Good
61%
Mom and Dad Save the World
123 votes
7
— Good
60%
They Wait
69 votes
7
— Good
60%
Rings
6,416 votes
7
— Good
60%
Extraterrestrial
187 votes
7
— Good
60%
The Hallow
939 votes
7
— Good
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup