trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Jorge Diego Pacheco Ovando
1
follower
Los Angeles, Chile
31
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
245
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
91%
The Shawshank Redemption
42,582 votes
7
— Good
88%
The Godfather
28,435 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,767 votes
6
— Fair
88%
12 Angry Men
12,602 votes
7
— Good
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,812 votes
4
— Poor
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,018 votes
6
— Fair
86%
Pulp Fiction
43,501 votes
9
— Superb
86%
Life Is Beautiful
11,087 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
44,143 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
39,159 votes
6
— Fair
85%
GoodFellas
20,540 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,482 votes
6
— Fair
85%
Se7en
34,387 votes
6
— Fair
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,096 votes
9
— Superb
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,364 votes
6
— Fair
84%
Avengers: Infinity War
56,126 votes
1
— Weak Sauce :(
84%
Cinema Paradiso
3,778 votes
9
— Superb
84%
One Flew Over the Cuckoo's Nest
12,821 votes
7
— Good
84%
Alien
27,292 votes
6
— Fair
83%
Scarface
16,246 votes
9
— Superb
82%
Toy Story
36,580 votes
6
— Fair
82%
Dead Poets Society
12,450 votes
7
— Good
82%
Reservoir Dogs
20,360 votes
8
— Great
82%
Modern Times
3,784 votes
5
— Meh
82%
Pink Floyd: The Wall
2,239 votes
7
— Good
81%
Back to the Future Part II
24,300 votes
5
— Meh
81%
Sunset Boulevard
2,775 votes
6
— Fair
81%
City Lights
2,403 votes
6
— Fair
81%
Casino
9,572 votes
7
— Good
81%
Akira
8,545 votes
7
— Good
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,738 votes
6
— Fair
81%
Trainspotting
14,497 votes
9
— Superb
81%
For a Few Dollars More
4,754 votes
7
— Good
81%
The Kid
2,174 votes
8
— Great
80%
Before the Flood
1,544 votes
6
— Fair
80%
The Big Lebowski
20,445 votes
8
— Great
80%
Lawrence of Arabia
4,181 votes
7
— Good
80%
Bicycle Thieves
2,060 votes
9
— Superb
80%
A Clockwork Orange
15,086 votes
9
— Superb
80%
Blade Runner
27,179 votes
8
— Great
80%
Office Space
9,925 votes
6
— Fair
80%
Vertigo
6,504 votes
8
— Great
80%
M
2,060 votes
5
— Meh
80%
The Terminator
22,843 votes
6
— Fair
80%
The Circus
720 votes
7
— Good
80%
Fargo
14,638 votes
6
— Fair
80%
2001: A Space Odyssey
15,761 votes
7
— Good
80%
Umberto D.
385 votes
7
— Good
80%
Into the Wild
12,658 votes
7
— Good
79%
Taxi Driver
14,626 votes
8
— Great
79%
The Breakfast Club
13,404 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
46,315 votes
5
— Meh
79%
Shrek
30,297 votes
6
— Fair
79%
Ivan's Childhood
556 votes
8
— Great
79%
Wild Strawberries
1,287 votes
8
— Great
79%
Rashomon
2,410 votes
4
— Poor
79%
The Seventh Seal
2,672 votes
8
— Great
79%
Le Samouraï
1,136 votes
9
— Superb
79%
Deadpool 2
40,571 votes
1
— Weak Sauce :(
79%
Chinatown
4,829 votes
8
— Great
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup