Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
spdemon91
0
Followers
0
Following
Milky Way Galaxy
51
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
74
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
82%
Deadpool
112,644 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
77,038 votes
9
— Superb
79%
John Wick
52,788 votes
9
— Superb
79%
Moana
49,919 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
47,487 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
45,889 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
43,268 votes
9
— Superb
78%
Deadpool 2
42,905 votes
9
— Superb
79%
Edge of Tomorrow
40,103 votes
9
— Superb
82%
Inglourious Basterds
38,095 votes
9
— Superb
85%
Se7en
35,545 votes
9
— Superb
85%
Gladiator
33,952 votes
9
— Superb
84%
Alien
28,907 votes
9
— Superb
81%
Kill Bill: Vol. 1
28,595 votes
9
— Superb
77%
Wreck-It Ralph
29,015 votes
9
— Superb
82%
Die Hard
27,887 votes
9
— Superb
77%
The Hateful Eight
28,625 votes
9
— Superb
85%
Saving Private Ryan
27,106 votes
9
— Superb
71%
The Amazing Spider-Man
28,865 votes
9
— Superb
75%
Spider-Man
27,361 votes
9
— Superb
75%
The Matrix Reloaded
26,844 votes
9
— Superb
77%
Zombieland
26,117 votes
9
— Superb
81%
Back to the Future Part II
24,886 votes
9
— Superb
80%
Star Trek
23,609 votes
9
— Superb
77%
Star Trek Into Darkness
23,661 votes
9
— Superb
68%
The Amazing Spider-Man 2
24,266 votes
9
— Superb
76%
Dawn of the Planet of the Apes
22,890 votes
9
— Superb
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,766 votes
9
— Superb
83%
Aliens
21,421 votes
9
— Superb
76%
Rise of the Planet of the Apes
22,071 votes
9
— Superb
79%
No Country for Old Men
20,199 votes
9
— Superb
82%
Braveheart
19,118 votes
9
— Superb
73%
Top Gun
17,559 votes
9
— Superb
74%
Unbreakable
17,021 votes
9
— Superb
73%
The Man from U.N.C.L.E.
16,805 votes
9
— Superb
70%
Mr. & Mrs. Smith
16,397 votes
9
— Superb
75%
Superbad
15,354 votes
9
— Superb
58%
Twilight
16,563 votes
9
— Superb
79%
The Breakfast Club
13,719 votes
9
— Superb
80%
The Goonies
13,040 votes
9
— Superb
82%
Monty Python and the Holy Grail
12,804 votes
9
— Superb
71%
Tropic Thunder
12,992 votes
9
— Superb
71%
Mission: Impossible III
12,855 votes
9
— Superb
77%
Total Recall
12,121 votes
9
— Superb
76%
Onward
12,056 votes
9
— Superb
79%
The Game
11,443 votes
9
— Superb
75%
Gremlins
11,379 votes
9
— Superb
80%
Office Space
10,210 votes
9
— Superb
78%
Training Day
10,333 votes
9
— Superb
76%
The Illusionist
9,843 votes
9
— Superb
76%
Interview with the Vampire
9,779 votes
9
— Superb
71%
There's Something About Mary
7,670 votes
9
— Superb
75%
The Patriot
6,361 votes
9
— Superb
74%
Meet Joe Black
6,092 votes
9
— Superb
75%
Perfume: The Story of a Murderer
6,046 votes
9
— Superb
78%
True Romance
5,128 votes
9
— Superb
77%
WarGames
5,029 votes
9
— Superb
79%
A Christmas Story
4,936 votes
9
— Superb
80%
Scent of a Woman
4,854 votes
9
— Superb
70%
Superman II
3,933 votes
9
— Superb
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch