trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Robin Abrahamsson
135
followers
Sweden
43
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
209
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
82%
Deadpool
108,796 votes
9
— Superb
83%
Guardians of the Galaxy
96,574 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,628 votes
9
— Superb
78%
Avatar
60,114 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Infinity War
56,199 votes
9
— Superb
77%
Arrival
56,691 votes
9
— Superb
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,844 votes
9
— Superb
81%
Joker
46,979 votes
9
— Superb
84%
WALL·E
40,653 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
39,222 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
37,029 votes
9
— Superb
84%
The Lion King
37,445 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,225 votes
9
— Superb
82%
Inglourious Basterds
36,978 votes
9
— Superb
82%
Toy Story
36,625 votes
9
— Superb
79%
Dune
36,619 votes
9
— Superb
84%
Return of the Jedi
33,297 votes
9
— Superb
82%
Jurassic Park
32,669 votes
9
— Superb
80%
Knives Out
32,723 votes
9
— Superb
84%
Coco
31,667 votes
9
— Superb
77%
Blade Runner 2049
32,082 votes
9
— Superb
74%
Split
32,581 votes
9
— Superb
81%
Spider-Man: No Way Home
31,233 votes
9
— Superb
82%
V for Vendetta
30,251 votes
9
— Superb
77%
Home Alone
30,723 votes
9
— Superb
74%
It
29,154 votes
9
— Superb
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,784 votes
9
— Superb
82%
Die Hard
27,296 votes
9
— Superb
80%
Blade Runner
27,214 votes
9
— Superb
85%
Saving Private Ryan
26,375 votes
9
— Superb
81%
Catch Me If You Can
26,316 votes
9
— Superb
84%
Léon: The Professional
24,809 votes
9
— Superb
81%
1917
24,851 votes
9
— Superb
81%
Back to the Future Part II
24,330 votes
9
— Superb
81%
The Fifth Element
23,724 votes
9
— Superb
77%
The Lego Movie
23,628 votes
9
— Superb
80%
Aladdin
23,008 votes
9
— Superb
74%
War for the Planet of the Apes
23,838 votes
9
— Superb
76%
Dawn of the Planet of the Apes
21,984 votes
9
— Superb
73%
The Shape of Water
22,385 votes
9
— Superb
84%
American History X
20,253 votes
9
— Superb
80%
The Big Lebowski
20,466 votes
9
— Superb
79%
Ghostbusters
20,452 votes
9
— Superb
87%
The Godfather: Part II
17,998 votes
9
— Superb
76%
The Conjuring
18,934 votes
9
— Superb
73%
Home Alone 2: Lost in New York
18,719 votes
9
— Superb
74%
No Time to Die
18,078 votes
9
— Superb
77%
Life of Pi
17,598 votes
9
— Superb
80%
The Nightmare Before Christmas
17,065 votes
9
— Superb
79%
Hot Fuzz
16,982 votes
9
— Superb
77%
Zack Snyder's Justice League
16,999 votes
9
— Superb
75%
Jumanji
17,143 votes
9
— Superb
79%
Spotlight
16,096 votes
9
— Superb
82%
Full Metal Jacket
15,549 votes
9
— Superb
80%
2001: A Space Odyssey
15,785 votes
9
— Superb
74%
The Conjuring 2
16,328 votes
9
— Superb
87%
Your Name.
14,992 votes
9
— Superb
80%
Pan's Labyrinth
15,187 votes
9
— Superb
80%
Fargo
14,658 votes
9
— Superb
74%
Kung Fu Panda 3
15,165 votes
9
— Superb
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup