trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
srgudhka
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
91
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
82%
Deadpool
108,618 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Dark Knight
74,731 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,704 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
65,368 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,519 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,998 votes
9
— Superb
81%
Iron Man
53,942 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,744 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,789 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
46,169 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,609 votes
7
— Good
86%
Forrest Gump
44,118 votes
8
— Great
91%
The Shawshank Redemption
42,557 votes
9
— Superb
80%
Zootopia
44,625 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Batman Begins
42,079 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
40,574 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Finding Nemo
39,442 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,905 votes
7
— Good
82%
Up
38,874 votes
9
— Superb
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,680 votes
7
— Good
73%
Iron Man 3
40,237 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Iron Man 2
40,333 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Lion King
37,385 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,902 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,748 votes
7
— Good
81%
Monsters, Inc.
36,038 votes
9
— Superb
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,129 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,860 votes
7
— Good
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,251 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,145 votes
7
— Good
85%
Gladiator
32,623 votes
9
— Superb
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,204 votes
9
— Superb
78%
Titanic
30,771 votes
6
— Fair
82%
How to Train Your Dragon
28,819 votes
9
— Superb
82%
The Truman Show
28,655 votes
7
— Good
81%
Toy Story 3
28,083 votes
8
— Great
86%
The Green Mile
26,454 votes
8
— Great
85%
Saving Private Ryan
26,310 votes
8
— Great
76%
The Hangover
27,540 votes
9
— Superb
71%
The Amazing Spider-Man
28,243 votes
8
— Great
83%
Memento
25,862 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Matrix Reloaded
26,226 votes
9
— Superb
86%
Spirited Away
23,928 votes
10
— Totally Ninja!
76%
300
25,119 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,813 votes
9
— Superb
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
22,627 votes
9
— Superb
74%
The Jungle Book
22,186 votes
8
— Great
71%
The Matrix Revolutions
22,486 votes
9
— Superb
75%
The Social Network
21,692 votes
8
— Great
85%
The Intouchables
19,701 votes
8
— Great
79%
Ghostbusters
20,418 votes
8
— Great
76%
Ice Age
20,674 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Kung Fu Panda
20,214 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides
19,998 votes
10
— Totally Ninja!
81%
A Beautiful Mind
18,087 votes
9
— Superb
77%
Life of Pi
17,568 votes
7
— Good
75%
Source Code
16,851 votes
8
— Great
73%
Madagascar
16,972 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Butterfly Effect
15,356 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Amélie
14,629 votes
7
— Good
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup