trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Israel Olivares
0
followers
Graneros, Chile
31
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
314
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
6
87%
The Matrix
61,461 votes
7
— Good
87%
Fight Club
49,408 votes
7
— Good
85%
Back to the Future
39,089 votes
7
— Good
85%
Star Wars
41,788 votes
7
— Good
83%
Guardians of the Galaxy
96,390 votes
7
— Good
82%
Rear Window
7,458 votes
7
— Good
82%
Jurassic Park
32,576 votes
7
— Good
82%
Reservoir Dogs
20,323 votes
7
— Good
82%
Up
38,837 votes
7
— Good
82%
Louis C.K.: Live at the Beacon Theater
848 votes
7
— Good
82%
Modern Times
3,779 votes
7
— Good
82%
Ikiru
1,186 votes
7
— Good
82%
The Handmaiden
6,059 votes
7
— Good
82%
Lion
13,363 votes
7
— Good
81%
Sunset Boulevard
2,766 votes
7
— Good
81%
Eddie Murphy: Delirious
1,028 votes
7
— Good
81%
Catch Me If You Can
26,237 votes
7
— Good
81%
Joker
46,824 votes
7
— Good
81%
The Martian
51,647 votes
7
— Good
81%
The Secret in Their Eyes
3,403 votes
7
— Good
80%
12 Years a Slave
16,752 votes
7
— Good
80%
American Beauty
18,906 votes
7
— Good
80%
Bill Burr: I'm Sorry You Feel That Way
679 votes
7
— Good
80%
The Big Lebowski
20,413 votes
7
— Good
80%
M
2,054 votes
7
— Good
80%
The Terminator
22,803 votes
7
— Good
80%
Knives Out
32,611 votes
7
— Good
80%
Blackfish
2,772 votes
7
— Good
80%
2001: A Space Odyssey
15,728 votes
7
— Good
80%
Zootopia
44,600 votes
7
— Good
79%
Hotarubi no Mori e
1,094 votes
7
— Good
79%
Moana
48,922 votes
7
— Good
79%
Donnie Darko
19,937 votes
7
— Good
79%
Ratatouille
30,717 votes
7
— Good
79%
Wild Tales
5,110 votes
7
— Good
79%
Shrek
30,254 votes
7
— Good
79%
Hunt for the Wilderpeople
6,611 votes
7
— Good
79%
The Game
11,090 votes
7
— Good
79%
Edge of Tomorrow
39,051 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,704 votes
7
— Good
79%
Weathering with You
3,444 votes
7
— Good
78%
Almost Famous
5,622 votes
7
— Good
78%
Zero Days
1,349 votes
7
— Good
78%
Toy Story 2
25,260 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,105 votes
7
— Good
78%
The Third Man
2,372 votes
7
— Good
78%
Tangled
26,136 votes
7
— Good
78%
Cléo from 5 to 7
567 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,823 votes
7
— Good
78%
The Exorcist
10,463 votes
7
— Good
78%
Isle of Dogs
7,819 votes
7
— Good
78%
Little Women
8,255 votes
7
— Good
78%
The Wind Rises
3,802 votes
7
— Good
78%
Rosemary's Baby
4,700 votes
7
— Good
78%
Despicable Me
32,542 votes
7
— Good
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,747 votes
7
— Good
78%
The Pearl Button
81 votes
7
— Good
77%
The Raid 2
4,622 votes
7
— Good
77%
Derren Brown: Infamous
68 votes
7
— Good
77%
Home Alone
30,653 votes
7
— Good
1
2
3
4
5
6
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup