trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Stephen Smith
VIP
9
2
followers
Nashville, Tennessee
33
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
238
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
82%
Deadpool
108,898 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Guardians of the Galaxy
96,647 votes
7
— Good
88%
The Dark Knight
74,933 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,729 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
65,523 votes
7
— Good
87%
The Matrix
61,723 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
56,247 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,135 votes
7
— Good
81%
Iron Man
54,060 votes
8
— Great
65%
Suicide Squad
58,922 votes
6
— Fair
81%
The Martian
51,835 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,654 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,879 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Wolf of Wall Street
49,353 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,880 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,916 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,302 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,683 votes
9
— Superb
75%
Avengers: Age of Ultron
47,173 votes
9
— Superb
91%
The Shawshank Redemption
42,690 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
43,621 votes
7
— Good
76%
Black Panther
46,439 votes
7
— Good
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,320 votes
7
— Good
84%
Star Wars
41,954 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
39,274 votes
9
— Superb
78%
Kingsman: The Secret Service
40,827 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
40,007 votes
7
— Good
79%
Edge of Tomorrow
39,198 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
37,071 votes
9
— Superb
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,852 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,172 votes
8
— Great
76%
Ready Player One
36,607 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,221 votes
8
— Great
85%
Parasite
34,110 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,371 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,331 votes
9
— Superb
85%
Gladiator
32,745 votes
9
— Superb
77%
The Revenant
33,938 votes
7
— Good
82%
Jurassic Park
32,707 votes
9
— Superb
81%
Shutter Island
32,782 votes
4
— Poor
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,291 votes
7
— Good
80%
Gone Girl
32,807 votes
8
— Great
81%
Spider-Man: No Way Home
31,271 votes
8
— Great
78%
X-Men: Days of Future Past
31,561 votes
7
— Good
82%
V for Vendetta
30,275 votes
8
— Great
77%
The Accountant
30,961 votes
9
— Superb
77%
Ex Machina
30,798 votes
9
— Superb
83%
The Prestige
29,350 votes
4
— Poor
82%
Die Hard
27,327 votes
9
— Superb
86%
The Green Mile
26,536 votes
8
— Great
77%
The Hateful Eight
28,105 votes
7
— Good
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,100 votes
7
— Good
85%
Saving Private Ryan
26,392 votes
8
— Great
67%
Lucy
29,146 votes
8
— Great
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
28,700 votes
7
— Good
71%
Now You See Me 2
27,939 votes
7
— Good
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,429 votes
9
— Superb
83%
The Departed
25,395 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Batman
26,412 votes
7
— Good
75%
Star Trek Beyond
26,555 votes
7
— Good
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup