trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Stevethrelly
VIP
1
follower
Liverpool
44
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
135
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
88%
Top Gear: Bolivia Special
15 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,121 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
56,235 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,290 votes
8
— Great
81%
Ford v Ferrari
18,969 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,505 votes
8
— Great
80%
Inside Out
44,158 votes
8
— Great
80%
Star Trek
23,242 votes
8
— Great
80%
Knives Out
32,742 votes
8
— Great
80%
Soul
17,737 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,721 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
49,048 votes
8
— Great
79%
How to Train Your Dragon: The Hidden World
11,729 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
56,024 votes
8
— Great
78%
The Untouchables
6,650 votes
8
— Great
78%
Lethal Weapon
9,424 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
65,972 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,871 votes
8
— Great
77%
Die Hard: With a Vengeance
13,029 votes
8
— Great
77%
Law Abiding Citizen
9,559 votes
8
— Great
77%
Instant Family
8,119 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,468 votes
8
— Great
76%
Erin Brockovich
4,748 votes
8
— Great
76%
Hercules
11,612 votes
8
— Great
76%
Abominable
4,739 votes
8
— Great
75%
The Lego Batman Movie
17,662 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,556 votes
8
— Great
75%
Now You See Me
33,626 votes
8
— Great
75%
Encanto
14,369 votes
8
— Great
75%
The Karate Kid
8,843 votes
8
— Great
75%
Crazy, Stupid, Love.
13,253 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
47,165 votes
8
— Great
74%
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
21,461 votes
8
— Great
74%
The Hitman's Bodyguard
23,593 votes
8
— Great
74%
Constantine
15,499 votes
8
— Great
74%
RED
13,580 votes
8
— Great
74%
Creed II
9,280 votes
8
— Great
73%
Going in Style
12,002 votes
8
— Great
73%
Trolls
20,510 votes
8
— Great
73%
Spies in Disguise
5,336 votes
8
— Great
73%
Free Guy
23,492 votes
8
— Great
73%
The Equalizer 2
16,511 votes
8
— Great
73%
Wayne's World
4,586 votes
8
— Great
73%
Iron Man 2
40,412 votes
8
— Great
73%
Wrath of Man
12,514 votes
8
— Great
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,385 votes
8
— Great
73%
Fighting with My Family
5,339 votes
8
— Great
72%
The Lion King
16,184 votes
8
— Great
72%
Game Night
17,342 votes
8
— Great
72%
The Fate of the Furious
24,789 votes
8
— Great
72%
Lethal Weapon 3
5,703 votes
8
— Great
72%
The Suicide Squad
20,487 votes
8
— Great
72%
The Transporter
9,833 votes
8
— Great
72%
Home
10,241 votes
8
— Great
72%
Shazam!
24,379 votes
8
— Great
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,195 votes
8
— Great
72%
Bad Moms
18,155 votes
8
— Great
71%
National Treasure
12,313 votes
8
— Great
71%
X-Men: Apocalypse
37,079 votes
8
— Great
71%
Hellboy
11,436 votes
8
— Great
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup