trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Stevethrelly
VIP
1
follower
Liverpool
44
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
98
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,882 votes
9
— Superb
86%
The Green Mile
26,513 votes
9
— Superb
85%
The Silence of the Lambs
28,679 votes
9
— Superb
84%
Léon: The Professional
24,815 votes
9
— Superb
82%
Die Hard
27,304 votes
9
— Superb
82%
Snatch
18,064 votes
9
— Superb
82%
Braveheart
18,681 votes
9
— Superb
82%
Lock, Stock and Two Smoking Barrels
10,974 votes
9
— Superb
81%
Casino
9,594 votes
9
— Superb
81%
Iron Man
54,026 votes
9
— Superb
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,341 votes
9
— Superb
80%
The Terminator
22,892 votes
9
— Superb
79%
John Wick
51,316 votes
9
— Superb
78%
Predator
13,907 votes
9
— Superb
78%
X-Men: Days of Future Past
31,548 votes
9
— Superb
78%
Despicable Me
32,627 votes
9
— Superb
78%
The Gentlemen
16,420 votes
9
— Superb
77%
Skyfall
24,251 votes
9
— Superb
77%
The Rock
8,710 votes
9
— Superb
76%
300
25,175 votes
9
— Superb
76%
The Devil's Advocate
10,355 votes
9
— Superb
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,338 votes
9
— Superb
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,087 votes
9
— Superb
76%
Onward
11,848 votes
9
— Superb
76%
Cruella
14,258 votes
9
— Superb
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,768 votes
9
— Superb
76%
Spider-Man: Far From Home
33,294 votes
9
— Superb
75%
The Bucket List
5,999 votes
9
— Superb
75%
Pitch Perfect
14,766 votes
9
— Superb
75%
Secret of the Wings
1,941 votes
9
— Superb
75%
A League of Their Own
2,734 votes
9
— Superb
75%
Shrek 2
20,534 votes
9
— Superb
75%
The Matrix Reloaded
26,282 votes
9
— Superb
75%
Despicable Me 2
25,511 votes
9
— Superb
75%
Die Hard 2
12,884 votes
9
— Superb
74%
Independence Day
19,539 votes
9
— Superb
73%
Girls Trip
5,235 votes
9
— Superb
73%
GoldenEye
7,533 votes
9
— Superb
73%
Iron Man 3
40,301 votes
9
— Superb
73%
Val
590 votes
9
— Superb
73%
Furious 7
19,527 votes
9
— Superb
73%
21 Jump Street
20,067 votes
9
— Superb
72%
Hannibal
8,189 votes
9
— Superb
72%
Burlesque
3,187 votes
9
— Superb
72%
The Bone Collector
5,300 votes
9
— Superb
72%
Louis Theroux: The Night in Question
41 votes
9
— Superb
72%
Armageddon
13,115 votes
9
— Superb
71%
The Matrix Revolutions
22,524 votes
9
— Superb
71%
Cinderella
10,465 votes
9
— Superb
71%
22 Jump Street
16,896 votes
9
— Superb
71%
Now You See Me 2
27,929 votes
9
— Superb
71%
Wonder Park
1,936 votes
9
— Superb
71%
Gone in Sixty Seconds
8,419 votes
9
— Superb
71%
RED 2
9,865 votes
9
— Superb
71%
The Princess Diaries
6,490 votes
9
— Superb
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
25,893 votes
9
— Superb
70%
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
25,643 votes
9
— Superb
70%
Despicable Me 3
20,318 votes
9
— Superb
70%
The Angry Birds Movie
14,158 votes
9
— Superb
70%
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile
5,431 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup