trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Dzmitry
VIP
9
12
followers
Poland
33
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
66
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
The Dark Knight
74,714 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,511 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spirited Away
23,919 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,461 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Life Is Beautiful
11,077 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
44,105 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Intouchables
19,699 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,421 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Parasite
33,968 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Django Unchained
44,566 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Coco
31,599 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Green Book
19,154 votes
10
— Totally Ninja!
82%
V for Vendetta
30,188 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Apocalypse Now
10,763 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Akira
8,539 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Oppenheimer
21,232 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Gone Girl
32,704 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Logan
60,697 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Fool
424 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,489 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Jojo Rabbit
18,830 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Spotlight
16,085 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Dune
36,445 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain Fantastic
12,251 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Hot Fuzz
16,940 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Shoplifters
2,819 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Kingsman: The Secret Service
40,737 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Fantastic Mr. Fox
8,459 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Paddington 2
6,544 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Isle of Dogs
7,829 votes
10
— Totally Ninja!
78%
A Man Called Otto
7,679 votes
10
— Totally Ninja!
78%
E.T. the Extra-Terrestrial
15,704 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Wind Rises
3,806 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Despicable Me
32,560 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,782 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Gentlemen
16,377 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Star Trek Into Darkness
23,333 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Arrival
56,591 votes
10
— Totally Ninja!
77%
District 9
19,866 votes
10
— Totally Ninja!
77%
All Quiet on the Western Front
7,634 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Hateful Eight
28,047 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Revenant
33,872 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Big Short
20,077 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Raid
7,333 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Watchmen
20,959 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Boyhood
9,099 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Sicario
23,909 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Hurt Locker
9,860 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Dunkirk
30,392 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Manchester by the Sea
11,551 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Under the Sun
210 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Top Gun
17,080 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Once Upon a Time… in Hollywood
24,977 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Cloud Atlas
11,920 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Calvary
1,693 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Leviathan
1,181 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Good Dinosaur
13,845 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Chappie
15,033 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Demolition
5,206 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Prometheus
24,378 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup