trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Phil Davies
9
followers
Clacton-on-Sea
50
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
341
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
6
65%
Suicide Squad
58,803 votes
7
— Good
73%
Iron Man 3
40,171 votes
7
— Good
71%
X-Men: Apocalypse
36,985 votes
7
— Good
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,297 votes
7
— Good
75%
Dunkirk
30,360 votes
7
— Good
67%
Lucy
29,036 votes
7
— Good
76%
A Quiet Place
28,276 votes
7
— Good
77%
X-Men: First Class
24,957 votes
7
— Good
74%
I Am Legend
24,898 votes
7
— Good
63%
Assassin's Creed
23,411 votes
7
— Good
65%
The Incredible Hulk
22,394 votes
7
— Good
69%
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald
21,581 votes
7
— Good
64%
Spider-Man 3
20,694 votes
7
— Good
69%
Valerian and the City of a Thousand Planets
19,604 votes
7
— Good
70%
Jumanji: The Next Level
18,342 votes
7
— Good
59%
Wonder Woman 1984
18,190 votes
7
— Good
70%
Glass
17,889 votes
7
— Good
66%
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)
17,229 votes
7
— Good
63%
Dark Phoenix
17,027 votes
7
— Good
66%
Allegiant
14,915 votes
7
— Good
78%
Train to Busan
14,853 votes
7
— Good
65%
This Is the End
14,573 votes
7
— Good
61%
The 5th Wave
14,298 votes
7
— Good
66%
2 Fast 2 Furious
14,074 votes
7
— Good
64%
Geostorm
13,991 votes
7
— Good
53%
Fantastic Four
13,613 votes
7
— Good
74%
RED
13,541 votes
7
— Good
64%
RoboCop
13,347 votes
7
— Good
60%
Jupiter Ascending
13,119 votes
7
— Good
64%
Gods of Egypt
13,073 votes
7
— Good
70%
Contagion
12,692 votes
7
— Good
75%
Mean Girls
12,517 votes
7
— Good
71%
Tropic Thunder
12,497 votes
7
— Good
69%
Cloverfield
12,239 votes
7
— Good
68%
The Bourne Legacy
12,160 votes
7
— Good
62%
The Predator
11,974 votes
7
— Good
59%
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer
11,705 votes
7
— Good
65%
Terminator 3: Rise of the Machines
11,421 votes
7
— Good
66%
Terminator Salvation
11,304 votes
7
— Good
70%
Angels & Demons
11,020 votes
7
— Good
66%
The Last Witch Hunter
10,772 votes
7
— Good
58%
The Twilight Saga: New Moon
10,697 votes
7
— Good
63%
Snow White and the Huntsman
10,468 votes
7
— Good
60%
The Twilight Saga: Eclipse
10,243 votes
7
— Good
74%
School of Rock
10,162 votes
7
— Good
68%
The Purge: Anarchy
10,059 votes
7
— Good
60%
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1
9,710 votes
7
— Good
74%
Shooter
9,641 votes
7
— Good
71%
Hellboy II: The Golden Army
9,382 votes
7
— Good
72%
Love and Monsters
9,299 votes
7
— Good
70%
2 Guns
9,293 votes
7
— Good
65%
Hitman: Agent 47
8,972 votes
7
— Good
72%
Chronicle
8,971 votes
7
— Good
72%
A.I. Artificial Intelligence
8,496 votes
7
— Good
63%
Percy Jackson: Sea of Monsters
8,403 votes
7
— Good
62%
Clash of the Titans
8,392 votes
7
— Good
69%
Goosebumps
8,328 votes
7
— Good
63%
I Am Number Four
8,189 votes
7
— Good
63%
Carrie
8,091 votes
7
— Good
69%
Underworld: Awakening
8,060 votes
7
— Good
1
2
3
4
5
6
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup