trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Phil Davies
9
followers
Clacton-on-Sea
50
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
75
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
87%
The Matrix
61,101 votes
9
— Superb
80%
Logan
60,421 votes
9
— Superb
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,014 votes
9
— Superb
75%
Wonder Woman
56,307 votes
9
— Superb
76%
Spider-Man: Homecoming
52,453 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
48,464 votes
9
— Superb
77%
John Wick: Chapter 2
48,137 votes
9
— Superb
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,033 votes
9
— Superb
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,143 votes
9
— Superb
77%
Get Out
40,801 votes
9
— Superb
71%
Jurassic World
40,437 votes
9
— Superb
76%
Ready Player One
36,309 votes
9
— Superb
69%
Thor: The Dark World
35,682 votes
9
— Superb
81%
Spider-Man: No Way Home
30,836 votes
9
— Superb
82%
V for Vendetta
30,043 votes
9
— Superb
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
27,828 votes
9
— Superb
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,511 votes
9
— Superb
86%
The Green Mile
26,284 votes
9
— Superb
83%
The Departed
25,139 votes
9
— Superb
81%
1917
24,617 votes
9
— Superb
80%
The Bourne Identity
22,248 votes
9
— Superb
76%
Alita: Battle Angel
21,656 votes
9
— Superb
75%
Mission: Impossible - Rogue Nation
20,806 votes
9
— Superb
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,327 votes
9
— Superb
84%
American History X
20,095 votes
9
— Superb
65%
Eternals
18,996 votes
9
— Superb
80%
American Beauty
18,817 votes
9
— Superb
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
17,699 votes
9
— Superb
78%
The Bourne Supremacy
17,365 votes
9
— Superb
75%
Mission: Impossible - Ghost Protocol
17,166 votes
9
— Superb
74%
Mission: Impossible
16,109 votes
9
— Superb
79%
Room
15,805 votes
9
— Superb
74%
Fast Five
14,951 votes
9
— Superb
68%
Godzilla vs. Kong
14,878 votes
9
— Superb
79%
Taxi Driver
14,509 votes
9
— Superb
70%
Bad Boys for Life
13,774 votes
9
— Superb
81%
Heat
13,374 votes
9
— Superb
62%
Jurassic World Dominion
13,171 votes
9
— Superb
73%
Underworld
11,155 votes
9
— Superb
74%
Collateral
9,597 votes
9
— Superb
78%
Man on Fire
9,042 votes
9
— Superb
73%
Face/Off
9,029 votes
9
— Superb
74%
Mrs. Doubtfire
8,941 votes
9
— Superb
73%
The Equalizer 3
8,485 votes
9
— Superb
72%
Hannibal
8,116 votes
9
— Superb
70%
Legend
8,003 votes
9
— Superb
76%
The Impossible
7,934 votes
9
— Superb
72%
Demolition Man
7,919 votes
9
— Superb
72%
Insomnia
6,288 votes
9
— Superb
68%
White Chicks
5,883 votes
9
— Superb
67%
Big Daddy
5,391 votes
9
— Superb
77%
Donnie Brasco
5,152 votes
9
— Superb
73%
Highlander
4,939 votes
9
— Superb
72%
The Bank Job
4,308 votes
9
— Superb
79%
Godzilla Minus One
4,085 votes
9
— Superb
77%
Sleepers
3,869 votes
9
— Superb
72%
Bloodsport
3,177 votes
9
— Superb
69%
Eden Lake
2,667 votes
9
— Superb
77%
Glory
2,298 votes
9
— Superb
70%
Double Jeopardy
2,037 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup