trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Phil Davies
9
followers
Clacton-on-Sea
50
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
992
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
15
16
17
82%
Deadpool
108,031 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,023 votes
8
— Great
86%
Inception
71,206 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,003 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Doctor Strange
65,507 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,027 votes
9
— Superb
80%
Logan
60,364 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Infinity War
55,685 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
56,976 votes
9
— Superb
77%
Arrival
56,233 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
55,687 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Wonder Woman
56,284 votes
9
— Superb
65%
Suicide Squad
58,664 votes
7
— Good
81%
The Martian
51,359 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,415 votes
9
— Superb
79%
John Wick
50,790 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,548 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Endgame
48,400 votes
9
— Superb
79%
Thor: Ragnarok
48,669 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,101 votes
9
— Superb
79%
Rogue One: A Star Wars Story
45,954 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
46,821 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Mad Max: Fury Road
45,352 votes
8
— Great
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,296 votes
8
— Great
91%
The Shawshank Redemption
42,169 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Black Panther
46,091 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,015 votes
9
— Superb
74%
Ant-Man
44,280 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Get Out
40,750 votes
9
— Superb
78%
Kingsman: The Secret Service
40,504 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,175 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Captain America: The First Avenger
40,877 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,119 votes
9
— Superb
73%
Iron Man 3
40,005 votes
7
— Good
71%
Jurassic World
40,406 votes
9
— Superb
75%
The Hunger Games
39,279 votes
8
— Great
76%
Ready Player One
36,264 votes
9
— Superb
85%
Se7en
34,043 votes
10
— Totally Ninja!
71%
X-Men: Apocalypse
36,870 votes
7
— Good
69%
Thor: The Dark World
35,660 votes
9
— Superb
72%
Captain Marvel
35,082 votes
8
— Great
77%
The Revenant
33,709 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,317 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Shutter Island
32,333 votes
8
— Great
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,482 votes
8
— Great
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,147 votes
7
— Good
72%
Star Wars: The Last Jedi
33,927 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Spider-Man: Far From Home
32,992 votes
8
— Great
70%
Venom
33,563 votes
8
— Great
71%
Kong: Skull Island
32,979 votes
8
— Great
81%
Spider-Man: No Way Home
30,777 votes
9
— Superb
78%
X-Men: Days of Future Past
31,303 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,026 votes
9
— Superb
78%
Titanic
30,495 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Aquaman
31,410 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Silence of the Lambs
28,390 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Dunkirk
30,218 votes
7
— Good
66%
Justice League
31,498 votes
8
— Great
73%
Ant-Man and the Wasp
29,949 votes
8
— Great
71%
World War Z
29,473 votes
8
— Great
1
2
3
15
16
17
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup