trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Phil Davies
9
followers
Clacton-on-Sea
50
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Shows
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
451
shows
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Partially Watched
Not Watched
Collected
Partially Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
6
7
8
89%
Game of Thrones
130,573 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Walking Dead
65,581 votes
10
— Totally Ninja!
89%
Sherlock
46,977 votes
8
— Great
84%
Dexter
38,834 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Arrow
31,877 votes
8
— Great
91%
Chernobyl
25,770 votes
9
— Superb
83%
Westworld
25,696 votes
8
— Great
83%
Supernatural
24,820 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Homeland
24,395 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Fringe
23,326 votes
8
— Great
76%
The Flash
24,040 votes
8
— Great
84%
Marvel's Daredevil
22,539 votes
8
— Great
81%
Prison Break
22,629 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
20,036 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Doctor Who
18,616 votes
8
— Great
79%
American Horror Story
19,122 votes
9
— Superb
90%
Firefly
17,526 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Blacklist
17,725 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Sons of Anarchy
16,998 votes
10
— Totally Ninja!
92%
The Wire
15,395 votes
9
— Superb
80%
Loki
15,467 votes
8
— Great
78%
True Blood
15,577 votes
8
— Great
78%
The Vampire Diaries
15,396 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Marvel's Jessica Jones
14,807 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Once Upon a Time
14,825 votes
8
— Great
74%
Heroes
13,659 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Elementary
12,536 votes
8
— Great
84%
Spartacus
11,358 votes
10
— Totally Ninja!
82%
24
11,198 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Grimm
10,327 votes
9
— Superb
79%
Bones
9,799 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Stargate SG-1
9,129 votes
9
— Superb
85%
Buffy the Vampire Slayer
9,072 votes
8
— Great
70%
Fear the Walking Dead
9,250 votes
8
— Great
71%
Marvel's Luke Cage
9,187 votes
8
— Great
68%
Supergirl
8,503 votes
9
— Superb
83%
Luther
7,630 votes
10
— Totally Ninja!
62%
Marvel's Iron Fist
8,754 votes
8
— Great
83%
Banshee
7,454 votes
10
— Totally Ninja!
83%
The Originals
7,382 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Continuum
7,227 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Rome
6,743 votes
10
— Totally Ninja!
70%
DC's Legends of Tomorrow
7,406 votes
8
— Great
77%
Marvel's Agent Carter
6,895 votes
8
— Great
70%
Marvel's The Defenders
7,100 votes
9
— Superb
74%
Blindspot
6,743 votes
9
— Superb
76%
iZombie
6,416 votes
8
— Great
80%
Killing Eve
6,220 votes
8
— Great
79%
11.22.63
6,217 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Star Wars: The Clone Wars
6,043 votes
8
— Great
79%
Merlin
6,092 votes
8
— Great
82%
Broadchurch
5,869 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Killing
5,842 votes
8
— Great
79%
Warehouse 13
5,653 votes
8
— Great
82%
The Last Kingdom
5,447 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Taboo
5,307 votes
9
— Superb
78%
Da Vinci's Demons
5,170 votes
8
— Great
78%
The Magicians
5,158 votes
8
— Great
69%
Terra Nova
5,446 votes
8
— Great
80%
Stargate Universe
4,868 votes
8
— Great
1
2
3
6
7
8
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup