trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Phil Davies
9
followers
Clacton-on-Sea
50
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Shows
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
66
shows
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Partially Watched
Not Watched
Collected
Partially Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
89%
Game of Thrones
130,883 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Walking Dead
65,699 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Dexter
38,944 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Supernatural
24,874 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Homeland
24,440 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Prison Break
22,715 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
20,052 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Blacklist
17,768 votes
10
— Totally Ninja!
90%
Firefly
17,573 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Sons of Anarchy
17,038 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Vampire Diaries
15,430 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Marvel's Jessica Jones
14,837 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Heroes
13,689 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Spartacus
11,384 votes
10
— Totally Ninja!
82%
24
11,216 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Bones
9,816 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Luther
7,647 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Banshee
7,484 votes
10
— Totally Ninja!
83%
The Originals
7,399 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Continuum
7,233 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Rome
6,766 votes
10
— Totally Ninja!
79%
11.22.63
6,244 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Broadchurch
5,887 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Last Kingdom
5,477 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Fall
4,589 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Nikita
4,318 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Torchwood
3,942 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Angel
3,820 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Chicago P.D.
3,316 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Bridge
2,736 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Strike Back
2,391 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Line of Duty
2,203 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Legend of the Seeker
2,063 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Dark Angel
2,043 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Warrior
1,982 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Zoo
1,951 votes
10
— Totally Ninja!
69%
The Event
1,893 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Snowfall
1,701 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Musketeers
1,582 votes
10
— Totally Ninja!
70%
From Dusk Till Dawn: The Series
1,559 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Roswell
1,377 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Ripper Street
1,175 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Legends
1,120 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Primeval
977 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Pawn Stars
912 votes
10
— Totally Ninja!
53%
American Idol
840 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Top Boy
741 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Shades of Blue
686 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Top Boy
562 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Whitechapel
535 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Tunnel
517 votes
10
— Totally Ninja!
63%
Britain's Got Talent
294 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Hollow Crown
261 votes
10
— Totally Ninja!
65%
The Voice UK
205 votes
10
— Totally Ninja!
66%
I'm a Celebrity... Get Me Out of Here!
152 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Ideal
149 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Celebrity Juice
140 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Above Suspicion
102 votes
10
— Totally Ninja!
56%
Guerrilla
76 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Can't Pay? We'll Take It Away!
61 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup