trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Stoneysilence
9
followers
Omicron Persei 8
46
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
95
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
95%
The Big Lonely
2 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,765 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
74,765 votes
9
— Superb
88%
Schindler's List
20,986 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,548 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,810 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
36,989 votes
9
— Superb
85%
Saving Private Ryan
26,329 votes
9
— Superb
84%
Star Wars
41,852 votes
9
— Superb
82%
The Princess Bride
12,012 votes
9
— Superb
82%
Up
38,892 votes
9
— Superb
81%
The Fifth Element
23,695 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
42,103 votes
9
— Superb
81%
The Sixth Sense
21,250 votes
9
— Superb
81%
Serenity
11,573 votes
9
— Superb
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,269 votes
9
— Superb
80%
Inside Out
43,824 votes
9
— Superb
80%
Andre the Giant
662 votes
9
— Superb
80%
Star Trek
23,206 votes
9
— Superb
80%
Groundhog Day
17,444 votes
9
— Superb
80%
Ferris Bueller's Day Off
11,490 votes
9
— Superb
79%
National Lampoon's Christmas Vacation
10,178 votes
9
— Superb
79%
The Boondock Saints
7,118 votes
9
— Superb
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,206 votes
9
— Superb
79%
The Wrong Trousers
1,429 votes
9
— Superb
79%
John Wick
51,218 votes
9
— Superb
79%
Mary Poppins
8,196 votes
9
— Superb
78%
A Close Shave
1,230 votes
9
— Superb
78%
Coraline
11,632 votes
9
— Superb
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,115 votes
9
— Superb
78%
Train to Busan
14,900 votes
9
— Superb
78%
Black Hawk Down
10,585 votes
9
— Superb
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,818 votes
9
— Superb
78%
Edward Scissorhands
14,814 votes
9
— Superb
78%
The Wizard of Oz
9,316 votes
9
— Superb
78%
Despicable Me
32,582 votes
9
— Superb
78%
Star Trek Into Darkness
23,337 votes
9
— Superb
77%
Robin Williams: Weapons of Self Destruction
264 votes
9
— Superb
77%
Friends: The Reunion
3,982 votes
9
— Superb
77%
Jim Gaffigan: Obsessed
223 votes
9
— Superb
77%
Zombieland
25,528 votes
9
— Superb
77%
Skyfall
24,223 votes
9
— Superb
77%
Crouching Tiger, Hidden Dragon
5,864 votes
9
— Superb
77%
Ip Man 2
3,942 votes
9
— Superb
77%
The Abyss
6,225 votes
9
— Superb
77%
A Charlie Brown Thanksgiving
1,086 votes
9
— Superb
76%
Stargate
8,137 votes
9
— Superb
76%
The NeverEnding Story
7,178 votes
9
— Superb
76%
Zulu
761 votes
9
— Superb
76%
WWE Survivor Series 2017
46 votes
9
— Superb
76%
Dragons: Gift of the Night Fury
820 votes
9
— Superb
76%
RoboCop
9,660 votes
9
— Superb
76%
Aileen Wuornos : Mind of a Monster
13 votes
9
— Superb
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,327 votes
9
— Superb
75%
Robin Hood
6,328 votes
9
— Superb
75%
Frozen
48,204 votes
9
— Superb
75%
Spaceballs
7,359 votes
9
— Superb
75%
Elf
14,565 votes
9
— Superb
75%
Big
6,430 votes
9
— Superb
74%
Alice in Wonderland
8,286 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup