trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Stoneysilence
9
followers
Omicron Persei 8
46
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
738
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
11
12
13
95%
The Big Lonely
2 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,765 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
74,765 votes
9
— Superb
88%
Schindler's List
20,986 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,548 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,810 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,017 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,500 votes
5
— Meh
86%
Life Is Beautiful
11,087 votes
7
— Good
86%
The Empire Strikes Back
36,989 votes
9
— Superb
86%
The Green Mile
26,466 votes
8
— Great
86%
Inception
71,737 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
44,142 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
39,158 votes
8
— Great
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,095 votes
7
— Good
85%
Saving Private Ryan
26,329 votes
9
— Superb
85%
Gladiator
32,644 votes
8
— Great
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,363 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Star Wars
41,852 votes
9
— Superb
84%
American History X
20,227 votes
7
— Good
84%
The Lion King
37,405 votes
6
— Fair
84%
WALL·E
40,599 votes
8
— Great
84%
Coco
31,624 votes
10
— Totally Ninja!
84%
It's a Wonderful Life
7,289 votes
7
— Good
84%
Alien
27,292 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,250 votes
8
— Great
83%
Good Will Hunting
21,352 votes
7
— Good
83%
Memento
25,879 votes
6
— Fair
83%
Raiders of the Lost Ark
25,178 votes
8
— Great
83%
Aliens
20,200 votes
8
— Great
83%
Hidden Figures
23,187 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,919 votes
7
— Good
82%
Die Hard
27,258 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,579 votes
8
— Great
82%
Full Metal Jacket
15,524 votes
7
— Good
82%
Jurassic Park
32,632 votes
8
— Great
82%
The Princess Bride
12,012 votes
9
— Superb
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,273 votes
8
— Great
82%
Reservoir Dogs
20,360 votes
6
— Fair
82%
Up
38,892 votes
9
— Superb
82%
Louis C.K.: Live at the Beacon Theater
850 votes
6
— Fair
82%
V for Vendetta
30,210 votes
7
— Good
82%
Braveheart
18,650 votes
8
— Great
82%
Monty Python and the Holy Grail
12,487 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
28,670 votes
7
— Good
82%
How to Train Your Dragon
28,835 votes
7
— Good
82%
Louis C.K.: Hilarious
803 votes
6
— Fair
82%
Louis C.K.: Chewed Up
569 votes
8
— Great
82%
Tsunami: Caught on Camera
5 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Back to the Future Part II
24,300 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
32,680 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
36,059 votes
8
— Great
81%
The Shining
23,931 votes
7
— Good
81%
The Fifth Element
23,695 votes
9
— Superb
81%
Catch Me If You Can
26,282 votes
7
— Good
81%
A Beautiful Mind
18,096 votes
7
— Good
81%
Ip Man
6,894 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,399 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
42,103 votes
9
— Superb
81%
The Sixth Sense
21,250 votes
9
— Superb
1
2
3
11
12
13
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup