trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Storm Sebastian
VIP
EP
4
2
followers
Omicron Persei 8
35
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
159
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
86%
Pulp Fiction
43,319 votes
8
— Great
82%
Full Metal Jacket
15,469 votes
8
— Great
82%
Reservoir Dogs
20,295 votes
8
— Great
81%
The Help
10,382 votes
8
— Great
80%
American Beauty
18,873 votes
8
— Great
79%
To Hell and Back: The Kane Hodder Story
64 votes
8
— Great
79%
Ocean's Eleven
21,350 votes
8
— Great
78%
Me Before You
15,987 votes
8
— Great
78%
Almost Famous
5,608 votes
8
— Great
78%
The Blind Side
10,121 votes
8
— Great
78%
Train to Busan
14,833 votes
8
— Great
78%
Fed Up
859 votes
8
— Great
78%
Jaws
13,960 votes
8
— Great
77%
School's Out!
29 votes
8
— Great
76%
Rise of the Planet of the Apes
20,931 votes
8
— Great
76%
Brokeback Mountain
7,065 votes
8
— Great
76%
The Conjuring
18,858 votes
8
— Great
76%
Black Panther
46,263 votes
8
— Great
76%
EverAfter
1,719 votes
8
— Great
76%
Corpse Bride
9,936 votes
8
— Great
75%
The Social Network
21,631 votes
8
— Great
75%
Jumanji
17,084 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
39,449 votes
8
— Great
75%
Battle Royale
5,826 votes
8
— Great
75%
Scream
11,463 votes
8
— Great
74%
A Nightmare on Elm Street
7,836 votes
8
— Great
74%
Speed
10,163 votes
8
— Great
74%
The Edge of Seventeen
8,745 votes
8
— Great
74%
Seabiscuit
1,213 votes
8
— Great
73%
Definitely, Maybe
3,647 votes
8
— Great
73%
Benny & Joon
935 votes
8
— Great
73%
The Evil Dead
6,686 votes
8
— Great
72%
Hook
7,832 votes
8
— Great
72%
Runaway Jury
1,987 votes
8
— Great
72%
Kevin Smith: Burn in Hell
65 votes
8
— Great
72%
Bad Times at the El Royale
8,404 votes
8
— Great
71%
Triangle
4,831 votes
8
— Great
71%
In Time
17,382 votes
8
— Great
71%
Paul
10,189 votes
8
— Great
71%
Good Boys
5,820 votes
8
— Great
71%
Creature from the Black Lagoon
876 votes
8
— Great
71%
Run
4,867 votes
8
— Great
71%
11:14
1,331 votes
8
— Great
70%
Phone Booth
5,980 votes
8
— Great
70%
About a Boy
3,282 votes
8
— Great
70%
Jumanji: The Next Level
18,331 votes
8
— Great
70%
Sleep Tight
1,239 votes
8
— Great
70%
The Autopsy of Jane Doe
11,372 votes
8
— Great
70%
Horrible Bosses
12,504 votes
8
— Great
70%
Us
15,370 votes
8
— Great
70%
The Heat
8,668 votes
8
— Great
70%
Revenge of the Nerds
1,707 votes
8
— Great
70%
A Girl Like Her
374 votes
8
— Great
69%
Space Jam
9,427 votes
8
— Great
69%
Spun
835 votes
8
— Great
69%
Mayhem
2,344 votes
8
— Great
69%
Reality Bites
999 votes
8
— Great
69%
Air Force One
5,208 votes
8
— Great
69%
Better Watch Out
3,055 votes
8
— Great
69%
Candyman
2,948 votes
8
— Great
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup