trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
The Stovies Foundation
VIP
7
5
followers
Edinburgh, Scotland
57
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
52
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
88%
The Dark Knight
74,464 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,272 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,250 votes
9
— Superb
85%
City of God
11,050 votes
9
— Superb
85%
Se7en
34,192 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
48,598 votes
9
— Superb
84%
Alien
27,140 votes
9
— Superb
81%
1917
24,691 votes
9
— Superb
81%
Trainspotting
14,438 votes
9
— Superb
80%
American Beauty
18,863 votes
9
— Superb
80%
The Incredibles
35,812 votes
9
— Superb
80%
Vertigo
6,471 votes
9
— Superb
79%
Wild Tales
5,095 votes
9
— Superb
79%
Paper Moon
727 votes
9
— Superb
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,106 votes
9
— Superb
79%
All the President's Men
2,654 votes
9
— Superb
78%
Train to Busan
14,810 votes
9
— Superb
77%
Home Alone
30,596 votes
9
— Superb
77%
Joint Security Area
870 votes
9
— Superb
76%
Rise of the Planet of the Apes
20,864 votes
9
— Superb
76%
Kung Fu Panda
20,114 votes
9
— Superb
76%
Dawn of the Planet of the Apes
21,735 votes
9
— Superb
76%
Blue Velvet
3,766 votes
9
— Superb
76%
Alita: Battle Angel
21,703 votes
9
— Superb
76%
Kick-Ass
21,343 votes
9
— Superb
76%
Withnail & I
827 votes
9
— Superb
75%
Big
6,400 votes
9
— Superb
75%
Deliverance
2,226 votes
9
— Superb
75%
Dunkirk
30,314 votes
9
— Superb
74%
The Banshees of Inisherin
6,952 votes
9
— Superb
74%
War for the Planet of the Apes
23,592 votes
9
— Superb
74%
Badlands
1,310 votes
9
— Superb
74%
An American Werewolf in London
3,295 votes
9
— Superb
74%
Monsters University
21,539 votes
9
— Superb
74%
Bugsy Malone
459 votes
9
— Superb
74%
The Vanishing
938 votes
9
— Superb
72%
Sunshine on Leith
287 votes
9
— Superb
72%
Hereditary
15,699 votes
9
— Superb
71%
Rocky III
5,869 votes
9
— Superb
71%
Tenebre
586 votes
9
— Superb
71%
Captain Underpants: The First Epic Movie
5,771 votes
9
— Superb
71%
King of New York
978 votes
9
— Superb
71%
Manhunter
1,872 votes
9
— Superb
70%
El Topo
591 votes
9
— Superb
70%
Widows
6,227 votes
9
— Superb
69%
Attack the Block
4,021 votes
9
— Superb
69%
Altered States
948 votes
9
— Superb
66%
Hustlers
6,793 votes
9
— Superb
66%
You Were Never Really Here
5,972 votes
9
— Superb
65%
Jurassic Park III
12,072 votes
9
— Superb
64%
Inherent Vice
3,156 votes
9
— Superb
64%
Napoleon
5,796 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup