trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Daryl
VIP
1
follower
Leigh, England
31
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
82
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
85%
Interstellar
72,615 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
43,575 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
37,028 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
32,775 votes
8
— Great
78%
X-Men: Days of Future Past
31,543 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
28,671 votes
8
— Great
84%
Alien
27,330 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,295 votes
8
— Great
80%
Blade Runner
27,211 votes
8
— Great
75%
Spider-Man
26,596 votes
8
— Great
83%
Memento
25,925 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,209 votes
8
— Great
80%
The Bourne Identity
22,451 votes
8
— Great
76%
Dawn of the Planet of the Apes
21,982 votes
8
— Great
76%
Rise of the Planet of the Apes
21,124 votes
8
— Great
82%
Reservoir Dogs
20,385 votes
8
— Great
84%
American History X
20,250 votes
8
— Great
85%
The Intouchables
19,718 votes
8
— Great
79%
Shaun of the Dead
19,671 votes
8
— Great
80%
American Beauty
18,948 votes
8
— Great
79%
The Bourne Ultimatum
18,217 votes
8
— Great
82%
Snatch
18,055 votes
8
— Great
73%
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)
17,716 votes
8
— Great
78%
The Bourne Supremacy
17,502 votes
8
— Great
79%
Hot Fuzz
16,979 votes
8
— Great
77%
Indiana Jones and the Temple of Doom
16,771 votes
8
— Great
83%
Scarface
16,275 votes
8
— Great
73%
A Bug's Life
15,976 votes
8
— Great
79%
Room
15,889 votes
8
— Great
80%
2001: A Space Odyssey
15,784 votes
8
— Great
72%
The Cabin in the Woods
15,702 votes
8
— Great
78%
Edward Scissorhands
14,834 votes
8
— Great
79%
Taxi Driver
14,652 votes
8
— Great
78%
Jaws
14,044 votes
8
— Great
78%
Children of Men
13,743 votes
8
— Great
80%
Rush
13,175 votes
8
— Great
78%
Moon
12,923 votes
8
— Great
80%
The King's Speech
12,832 votes
8
— Great
73%
Lady Bird
12,721 votes
8
— Great
80%
Ferris Bueller's Day Off
11,503 votes
8
— Great
73%
Juno
11,207 votes
8
— Great
86%
Life Is Beautiful
11,098 votes
8
— Great
70%
King Kong
10,483 votes
8
— Great
79%
Rain Man
10,297 votes
8
— Great
76%
The Others
9,500 votes
8
— Great
71%
Hellboy II: The Golden Army
9,399 votes
8
— Great
71%
The Mist
9,354 votes
8
— Great
76%
Boyhood
9,106 votes
8
— Great
81%
Stand by Me
8,627 votes
8
— Great
72%
The Lighthouse
8,452 votes
8
— Great
67%
Knocked Up
7,333 votes
8
— Great
69%
Event Horizon
7,260 votes
8
— Great
69%
Burn After Reading
7,108 votes
8
— Great
76%
Being John Malkovich
7,107 votes
8
— Great
73%
The Evil Dead
6,711 votes
8
— Great
76%
Fear and Loathing in Las Vegas
6,382 votes
8
— Great
81%
The Hunt
6,376 votes
8
— Great
80%
Downfall
6,160 votes
8
— Great
72%
The Descent
5,979 votes
8
— Great
78%
Almost Famous
5,642 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup