trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Stremmy
1
follower
Wildomar, California
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
271
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
87%
The Matrix
61,738 votes
7
— Good
77%
Arrival
56,748 votes
7
— Good
65%
Suicide Squad
58,927 votes
7
— Good
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,890 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,749 votes
7
— Good
81%
Batman Begins
42,206 votes
7
— Good
77%
Get Out
41,197 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
40,016 votes
7
— Good
76%
Baby Driver
39,915 votes
7
— Good
71%
Jurassic World
40,705 votes
7
— Good
75%
The Hunger Games
39,657 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,858 votes
7
— Good
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,380 votes
7
— Good
71%
Captain Marvel
35,367 votes
7
— Good
69%
Thor: The Dark World
35,890 votes
7
— Good
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,395 votes
7
— Good
75%
Now You See Me
33,636 votes
7
— Good
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,209 votes
7
— Good
78%
Despicable Me
32,671 votes
7
— Good
70%
Venom
33,860 votes
7
— Good
74%
Split
32,603 votes
7
— Good
78%
Titanic
30,877 votes
7
— Good
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,868 votes
7
— Good
66%
Justice League
31,659 votes
7
— Good
70%
Man of Steel
30,566 votes
7
— Good
85%
Saving Private Ryan
26,398 votes
7
— Good
71%
The Amazing Spider-Man
28,316 votes
7
— Good
71%
Now You See Me 2
27,942 votes
7
— Good
75%
Spider-Man
26,634 votes
7
— Good
77%
Zombieland
25,578 votes
7
— Good
77%
X-Men: First Class
25,074 votes
7
— Good
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
25,914 votes
7
— Good
70%
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
25,661 votes
7
— Good
74%
I Am Legend
25,006 votes
7
— Good
77%
Skyfall
24,270 votes
7
— Good
68%
Jurassic World: Fallen Kingdom
25,314 votes
7
— Good
77%
The Lego Movie
23,652 votes
7
— Good
72%
Shazam!
24,392 votes
7
— Good
80%
The Terminator
22,910 votes
7
— Good
74%
The Hitman's Bodyguard
23,596 votes
7
— Good
73%
Free Guy
23,508 votes
7
— Good
70%
Black Widow
24,050 votes
7
— Good
68%
The Amazing Spider-Man 2
23,828 votes
7
— Good
63%
Assassin's Creed
23,453 votes
7
— Good
76%
Rise of the Planet of the Apes
21,165 votes
7
— Good
65%
The Incredible Hulk
22,476 votes
7
— Good
77%
Limitless
20,284 votes
7
— Good
68%
Annihilation
21,099 votes
7
— Good
69%
The Wolverine
20,685 votes
7
— Good
73%
21 Jump Street
20,083 votes
7
— Good
65%
Spider-Man 3
20,796 votes
7
— Good
70%
Don't Look Up
19,561 votes
7
— Good
74%
Bullet Train
18,319 votes
7
— Good
76%
Silver Linings Playbook
18,041 votes
7
— Good
69%
Bird Box
18,825 votes
7
— Good
70%
Jumanji: The Next Level
18,420 votes
7
— Good
65%
Eternals
19,176 votes
7
— Good
75%
The Lego Batman Movie
17,667 votes
7
— Good
70%
Glass
17,966 votes
7
— Good
77%
Zack Snyder's Justice League
17,030 votes
7
— Good
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup