trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
sttz
VIP
9
11
followers
Switzerland
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
268
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
79%
John Wick
50,919 votes
8
— Great
80%
Inside Out
43,073 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
35,940 votes
8
— Great
79%
Dune
35,918 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
28,679 votes
8
— Great
79%
Her
23,007 votes
8
— Great
77%
Incredibles 2
23,311 votes
8
— Great
70%
Barbie
18,923 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,076 votes
8
— Great
79%
Kubo and the Two Strings
12,023 votes
8
— Great
72%
Uncut Gems
10,542 votes
8
— Great
75%
Poor Things
8,462 votes
8
— Great
81%
Ghost in the Shell
7,877 votes
8
— Great
79%
Memories of Murder
5,006 votes
8
— Great
74%
The Bad Guys
4,773 votes
8
— Great
84%
Seven Samurai
4,377 votes
8
— Great
72%
Phantom Thread
4,600 votes
8
— Great
82%
Perfect Blue
4,044 votes
8
— Great
77%
Porco Rosso
3,909 votes
8
— Great
78%
The Girl Who Leapt Through Time
3,463 votes
8
— Great
73%
The Sea Beast
3,370 votes
8
— Great
71%
Motherless Brooklyn
3,320 votes
8
— Great
78%
RRR
2,894 votes
8
— Great
73%
Migration
2,966 votes
8
— Great
70%
Anomalisa
2,697 votes
8
— Great
79%
Rashomon
2,382 votes
8
— Great
73%
Burning
2,427 votes
8
— Great
70%
Missing Link
2,163 votes
8
— Great
81%
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance
1,945 votes
8
— Great
74%
Y Tu Mamá También
1,985 votes
8
— Great
75%
The Red Turtle
1,948 votes
8
— Great
77%
Summer Wars
1,822 votes
8
— Great
73%
Cold War
1,739 votes
8
— Great
78%
My Life as a Zucchini
1,654 votes
8
— Great
74%
I Lost My Body
1,661 votes
8
— Great
72%
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo
1,628 votes
8
— Great
75%
Only Yesterday
1,538 votes
8
— Great
79%
Wild Strawberries
1,274 votes
8
— Great
72%
Mirai
1,215 votes
8
— Great
76%
Fantastic Planet
1,174 votes
8
— Great
79%
Millennium Actress
1,134 votes
8
— Great
79%
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time
1,117 votes
8
— Great
67%
The House
1,183 votes
8
— Great
75%
Zatoichi
1,102 votes
8
— Great
78%
My Hero Academia: Heroes Rising
1,072 votes
8
— Great
80%
Tokyo Story
1,021 votes
8
— Great
79%
Maquia: When the Promised Flower Blooms
780 votes
8
— Great
72%
My Neighbors the Yamadas
805 votes
8
— Great
74%
Jin-Roh: The Wolf Brigade
719 votes
8
— Great
77%
An Honest Liar
665 votes
8
— Great
72%
Metropolis
676 votes
8
— Great
75%
Promare
656 votes
8
— Great
79%
The Hidden Fortress
620 votes
8
— Great
78%
Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll
617 votes
8
— Great
73%
The Outlaws
603 votes
8
— Great
71%
The Roundup
611 votes
8
— Great
72%
Broker
600 votes
8
— Great
75%
April and the Extraordinary World
578 votes
8
— Great
80%
Nobody Knows
551 votes
8
— Great
68%
In the Realm of the Senses
597 votes
8
— Great
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup