Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Nikai
14
Followers
3
Following
MD
28
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
90
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
81%
Finding Nemo
40,326 votes
8
— Great
82%
Up
39,834 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
33,540 votes
8
— Great
79%
Shrek
31,111 votes
8
— Great
78%
Toy Story 2
25,883 votes
8
— Great
76%
Ice Age
21,133 votes
8
— Great
75%
Shrek 2
21,028 votes
8
— Great
79%
Beauty and the Beast
20,019 votes
8
— Great
73%
Home Alone 2: Lost in New York
19,043 votes
8
— Great
70%
Mr. & Mrs. Smith
16,390 votes
8
— Great
68%
Night at the Museum
13,921 votes
8
— Great
69%
Fast & Furious
13,858 votes
8
— Great
65%
Shrek the Third
13,707 votes
8
— Great
80%
The Goonies
13,033 votes
8
— Great
65%
Jurassic Park III
12,417 votes
8
— Great
71%
50 First Dates
11,731 votes
8
— Great
69%
Friends with Benefits
11,185 votes
8
— Great
72%
Rango
10,815 votes
8
— Great
71%
Dumb and Dumber
10,777 votes
8
— Great
64%
Click
10,739 votes
8
— Great
67%
Shrek Forever After
10,670 votes
8
— Great
78%
The Blind Side
10,339 votes
8
— Great
74%
Mrs. Doubtfire
9,260 votes
8
— Great
72%
Chronicle
9,242 votes
8
— Great
71%
Mamma Mia!
8,765 votes
8
— Great
70%
Meet the Parents
8,761 votes
8
— Great
71%
Austin Powers: International Man of Mystery
8,417 votes
8
— Great
68%
Just Go with It
8,400 votes
8
— Great
65%
Night at the Museum: Battle of the Smithsonian
8,009 votes
8
— Great
71%
Rush Hour 2
7,942 votes
8
— Great
70%
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me
7,662 votes
8
— Great
63%
Grown Ups 2
7,632 votes
8
— Great
71%
Chicken Run
7,501 votes
8
— Great
72%
Step Brothers
7,488 votes
8
— Great
58%
Bad Teacher
7,114 votes
8
— Great
65%
Meet the Fockers
7,028 votes
8
— Great
72%
9
6,950 votes
8
— Great
66%
Austin Powers in Goldmember
6,769 votes
8
— Great
59%
You Don't Mess with the Zohan
6,508 votes
8
— Great
66%
Get Smart
6,236 votes
8
— Great
67%
Rush Hour 3
6,113 votes
8
— Great
65%
Tower Heist
5,441 votes
8
— Great
73%
Jerry Maguire
5,428 votes
8
— Great
66%
The Change-Up
5,410 votes
8
— Great
72%
Harold & Kumar Go to White Castle
5,327 votes
8
— Great
77%
The Book Thief
5,277 votes
8
— Great
53%
Spring Breakers
5,148 votes
8
— Great
65%
Anger Management
5,007 votes
8
— Great
70%
Role Models
4,567 votes
8
— Great
63%
Magic Mike
4,559 votes
8
— Great
73%
The Time Traveler's Wife
4,310 votes
8
— Great
66%
The Waterboy
4,224 votes
8
— Great
65%
Push
4,048 votes
8
— Great
61%
Beowulf
3,935 votes
8
— Great
73%
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit
3,904 votes
8
— Great
61%
Flubber
3,897 votes
8
— Great
70%
Life As We Know It
3,736 votes
8
— Great
65%
Fun with Dick and Jane
3,607 votes
8
— Great
67%
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay
3,606 votes
8
— Great
64%
Beautiful Creatures
3,557 votes
8
— Great
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch