Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Nikai
14
Followers
3
Following
MD
28
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
113
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
75%
Frozen
48,980 votes
9
— Superb
69%
Thor: The Dark World
36,477 votes
9
— Superb
78%
Titanic
31,696 votes
9
— Superb
77%
Home Alone
31,306 votes
9
— Superb
82%
How to Train Your Dragon
29,558 votes
9
— Superb
80%
Toy Story 3
28,680 votes
9
— Superb
77%
Men in Black
24,658 votes
9
— Superb
77%
Star Trek Into Darkness
23,650 votes
9
— Superb
68%
Ted
22,810 votes
9
— Superb
79%
Ghostbusters
20,874 votes
9
— Superb
78%
Back to the Future Part III
20,202 votes
9
— Superb
72%
The Fast and the Furious
17,347 votes
9
— Superb
78%
E.T. the Extra-Terrestrial
16,052 votes
9
— Superb
73%
A Bug's Life
16,273 votes
9
— Superb
67%
The Hangover Part II
16,592 votes
9
— Superb
67%
Hancock
16,332 votes
9
— Superb
69%
The Lost World: Jurassic Park
15,185 votes
9
— Superb
58%
Twilight
16,554 votes
9
— Superb
81%
The Pursuit of Happyness
13,130 votes
9
— Superb
75%
Crazy, Stupid, Love.
13,580 votes
9
— Superb
78%
The Notebook
12,212 votes
9
— Superb
71%
National Treasure
12,601 votes
9
— Superb
70%
Horrible Bosses
12,739 votes
9
— Superb
55%
Green Lantern
13,784 votes
9
— Superb
75%
Gremlins
11,370 votes
9
— Superb
73%
Juno
11,421 votes
9
— Superb
59%
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer
12,015 votes
9
— Superb
70%
Ace Ventura: Pet Detective
10,917 votes
9
— Superb
75%
Tarzan
10,578 votes
9
— Superb
76%
Rise of the Guardians
10,326 votes
9
— Superb
70%
King Kong
10,703 votes
9
— Superb
74%
School of Rock
10,418 votes
9
— Superb
67%
The Mummy Returns
10,795 votes
9
— Superb
73%
The Adjustment Bureau
10,040 votes
9
— Superb
63%
Snow White and the Huntsman
10,622 votes
9
— Superb
70%
Yes Man
9,999 votes
9
— Superb
69%
Puss in Boots
9,957 votes
9
— Superb
66%
Prince of Persia: The Sands of Time
9,845 votes
9
— Superb
69%
National Treasure: Book of Secrets
9,620 votes
9
— Superb
64%
Dark Shadows
9,196 votes
9
— Superb
68%
The A-Team
8,839 votes
9
— Superb
68%
The Other Guys
8,754 votes
9
— Superb
72%
Pinocchio
8,213 votes
9
— Superb
75%
50/50
7,795 votes
9
— Superb
66%
American Pie 2
8,134 votes
9
— Superb
63%
I Am Number Four
8,307 votes
9
— Superb
66%
Knight and Day
7,584 votes
9
— Superb
69%
DodgeBall: A True Underdog Story
7,150 votes
9
— Superb
65%
The Sorcerer's Apprentice
7,361 votes
9
— Superb
72%
Clueless
6,117 votes
9
— Superb
66%
No Strings Attached
6,384 votes
9
— Superb
70%
Panic Room
6,183 votes
9
— Superb
68%
Miss Congeniality
5,920 votes
9
— Superb
73%
Marley & Me
5,649 votes
9
— Superb
74%
Bridge to Terabithia
5,569 votes
9
— Superb
63%
Identity Thief
5,920 votes
9
— Superb
67%
Big Daddy
5,572 votes
9
— Superb
68%
Eagle Eye
5,435 votes
9
— Superb
57%
The Green Hornet
5,886 votes
9
— Superb
72%
Wild
4,860 votes
9
— Superb
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch