Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Nikai
14
Followers
3
Following
MD
28
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
537
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
7
8
9
88%
The Dark Knight
76,992 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
73,851 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
66,917 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Avatar
61,641 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Iron Man
55,426 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Fight Club
51,206 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Wolf of Wall Street
50,814 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Dark Knight Rises
47,463 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
48,032 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Frozen
48,981 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
45,457 votes
7
— Good
78%
Captain America: The Winter Soldier
45,135 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Star Wars
42,790 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Batman Begins
43,243 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
41,718 votes
7
— Good
85%
Back to the Future
40,282 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
41,041 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Finding Nemo
40,326 votes
8
— Great
82%
Up
39,834 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
41,952 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
39,779 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Iron Man 2
41,229 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Iron Man 3
41,071 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Lion King
38,289 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
37,798 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Hunger Games
40,420 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Thor
40,154 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Toy Story
37,449 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
37,760 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Monsters, Inc.
36,917 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
36,094 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
35,360 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
35,788 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Return of the Jedi
33,953 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
35,061 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Shutter Island
33,862 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Jurassic Park
33,540 votes
8
— Great
69%
Thor: The Dark World
36,479 votes
9
— Superb
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
34,094 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Hunger Games: Catching Fire
34,361 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Despicable Me
33,456 votes
7
— Good
78%
X-Men: Days of Future Past
32,303 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Ratatouille
31,643 votes
7
— Good
82%
V for Vendetta
30,868 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Titanic
31,700 votes
9
— Superb
79%
Shrek
31,111 votes
8
— Great
77%
Home Alone
31,308 votes
9
— Superb
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
32,442 votes
10
— Totally Ninja!
82%
How to Train Your Dragon
29,561 votes
9
— Superb
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,908 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Toy Story 3
28,682 votes
9
— Superb
76%
The Hangover
28,271 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
29,196 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Amazing Spider-Man
28,850 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Spider-Man
27,347 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Tangled
26,660 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Cars
27,410 votes
6
— Fair
86%
Spirited Away
24,818 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Toy Story 2
25,883 votes
8
— Great
77%
X-Men: First Class
25,719 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
7
8
9
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch