trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Samfira Ion Cosmin
7
followers
Bucharest, Romania
38
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
202
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
83%
Guardians of the Galaxy
96,395 votes
7
— Good
82%
Deadpool
108,543 votes
7
— Good
82%
Dead Poets Society
12,429 votes
7
— Good
81%
Serenity
11,552 votes
7
— Good
81%
Toy Story 3
28,063 votes
7
— Good
81%
Ghost in the Shell
7,906 votes
7
— Good
81%
Iron Man
53,898 votes
7
— Good
80%
Downfall
6,143 votes
7
— Good
80%
Inside Out
43,487 votes
7
— Good
80%
Into the Wild
12,640 votes
7
— Good
79%
Rain Man
10,256 votes
7
— Good
79%
Moana
48,926 votes
7
— Good
79%
Ghost in the Shell 2.0
1,141 votes
7
— Good
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,158 votes
7
— Good
79%
Citizen Kane
6,139 votes
7
— Good
79%
Casino Royale
21,271 votes
7
— Good
79%
Captain America: Civil War
55,904 votes
7
— Good
78%
A Fistful of Dollars
5,204 votes
7
— Good
78%
The Blind Side
10,133 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,865 votes
7
— Good
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,751 votes
7
— Good
78%
Star Trek Into Darkness
23,323 votes
7
— Good
77%
The Raid 2
4,622 votes
7
— Good
77%
The Last Samurai
11,262 votes
7
— Good
77%
Lilo & Stitch
11,205 votes
7
— Good
77%
Taken
18,577 votes
7
— Good
77%
Sin City
15,254 votes
7
— Good
77%
Arrival
56,549 votes
7
— Good
77%
La La Land
24,758 votes
7
— Good
77%
Ip Man 2
3,933 votes
7
— Good
77%
Sully
20,396 votes
7
— Good
77%
Anastasia
5,348 votes
7
— Good
77%
The Book Thief
5,217 votes
7
— Good
77%
Before Midnight
4,156 votes
7
— Good
77%
The Revenant
33,845 votes
7
— Good
76%
As Good as It Gets
5,429 votes
7
— Good
76%
Brokeback Mountain
7,080 votes
7
— Good
76%
The Impossible
7,980 votes
7
— Good
76%
Rise of the Guardians
10,169 votes
7
— Good
76%
Darkest Hour
9,968 votes
7
— Good
76%
Lone Survivor
9,522 votes
7
— Good
76%
Dawn of the Planet of the Apes
21,885 votes
7
— Good
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,794 votes
7
— Good
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,686 votes
7
— Good
76%
The Last King of Scotland
3,000 votes
7
— Good
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,437 votes
7
— Good
76%
50/50
7,665 votes
7
— Good
76%
3:10 to Yuma
6,180 votes
7
— Good
75%
The Butler
4,106 votes
7
— Good
75%
California Dreamin'
49 votes
7
— Good
75%
Wonder Woman
56,458 votes
7
— Good
75%
Now You See Me
33,543 votes
7
— Good
75%
Sherlock Holmes: A Game of Shadows
17,260 votes
7
— Good
75%
The Age of Adaline
8,778 votes
7
— Good
75%
Begin Again
6,289 votes
7
— Good
75%
Frozen
48,165 votes
7
— Good
75%
Bram Stoker's Dracula
6,214 votes
7
— Good
75%
The Town
9,656 votes
7
— Good
75%
The Karate Kid
8,807 votes
7
— Good
75%
Free State of Jones
5,920 votes
7
— Good
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup