Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Tania
0
Followers
0
Following
Berlin
29
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
51
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
88%
The Dark Knight
76,764 votes
9
— Superb
86%
Inception
73,639 votes
9
— Superb
80%
Inside Out
45,937 votes
9
— Superb
79%
Zootopia
45,386 votes
9
— Superb
81%
Finding Nemo
40,229 votes
9
— Superb
76%
The Hunger Games: Catching Fire
34,307 votes
9
— Superb
82%
Jurassic Park
33,436 votes
9
— Superb
79%
Shrek
31,024 votes
9
— Superb
81%
Catch Me If You Can
27,012 votes
9
— Superb
78%
Tangled
26,605 votes
9
— Superb
77%
Drive
20,135 votes
9
— Superb
85%
The Intouchables
20,043 votes
9
— Superb
79%
How to Train Your Dragon 2
19,429 votes
9
— Superb
80%
American Beauty
19,270 votes
9
— Superb
80%
Soul
18,171 votes
9
— Superb
80%
The Nightmare Before Christmas
17,356 votes
9
— Superb
78%
E.T. the Extra-Terrestrial
16,010 votes
9
— Superb
80%
Mulan
15,780 votes
9
— Superb
76%
(500) Days of Summer
14,203 votes
9
— Superb
79%
Into the Wild
12,921 votes
9
— Superb
78%
Coraline
12,200 votes
9
— Superb
73%
Juno
11,397 votes
9
— Superb
75%
Lost in Translation
10,735 votes
9
— Superb
72%
Logan Lucky
10,232 votes
9
— Superb
81%
The Iron Giant
8,993 votes
9
— Superb
74%
Paddington
8,557 votes
9
— Superb
79%
Ponyo
6,927 votes
9
— Superb
71%
Tully
3,507 votes
9
— Superb
72%
Chocolat
3,437 votes
9
— Superb
78%
Shoplifters
2,908 votes
9
— Superb
77%
Malcolm X
2,378 votes
9
— Superb
79%
Pride
2,334 votes
9
— Superb
80%
Mommy
2,046 votes
9
— Superb
79%
God's Own Country
1,415 votes
9
— Superb
66%
Ocean Waves
1,249 votes
9
— Superb
79%
Ernest & Celestine
894 votes
9
— Superb
72%
Rabbit-Proof Fence
466 votes
9
— Superb
72%
Taxi
439 votes
9
— Superb
71%
Goodbye Berlin
428 votes
9
— Superb
70%
Mohabbatein
427 votes
9
— Superb
73%
I'm Not Scared
274 votes
9
— Superb
80%
I Am Cuba
153 votes
9
— Superb
73%
Strawberry and Chocolate
80 votes
9
— Superb
69%
Bad Hair
68 votes
9
— Superb
71%
The Wild Chicks
58 votes
9
— Superb
78%
Behavior
46 votes
9
— Superb
64%
Bibi Blocksberg and the Secret of Blue Owls
46 votes
9
— Superb
75%
Annaluise & Anton
25 votes
9
— Superb
70%
Birdwatchers
17 votes
9
— Superb
84%
The Last Color
5 votes
9
— Superb
75%
The Major Tones
2 votes
9
— Superb
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch