trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
The Kid
1
follower
Copenhagen, Denmark
49
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Shows
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
94
shows
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Partially Watched
Not Watched
Collected
Partially Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
82%
The Simpsons
22,718 votes
6
— Fair
86%
Futurama
19,605 votes
8
— Great
84%
South Park
19,232 votes
7
— Good
87%
Doctor Who
18,692 votes
8
— Great
86%
Peaky Blinders
16,277 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Under the Dome
12,694 votes
6
— Fair
85%
The X-Files
12,135 votes
7
— Good
77%
The End of the F***ing World
11,024 votes
8
— Great
90%
Fullmetal Alchemist: Brotherhood
8,353 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Star Trek: The Next Generation
8,294 votes
5
— Meh
79%
Misfits
8,066 votes
7
— Good
85%
Twin Peaks
7,691 votes
9
— Superb
80%
Good Omens
6,922 votes
10
— Totally Ninja!
88%
Cowboy Bebop
6,772 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Six Feet Under
5,491 votes
9
— Superb
69%
Terra Nova
5,465 votes
6
— Fair
80%
Castlevania
5,127 votes
8
— Great
75%
Constantine
4,993 votes
8
— Great
84%
Neon Genesis Evangelion
4,905 votes
9
— Superb
70%
Stephen King's It
4,688 votes
6
— Fair
81%
Star Trek
4,355 votes
6
— Fair
83%
Fullmetal Alchemist
3,848 votes
9
— Superb
86%
Code Geass: Lelouch of the Rebellion
3,681 votes
8
— Great
77%
Haven
3,623 votes
5
— Meh
79%
Married... with Children
3,448 votes
5
— Meh
81%
The Daily Show
3,300 votes
9
— Superb
80%
SpongeBob SquarePants
3,270 votes
6
— Fair
81%
Parasyte -the maxim-
2,933 votes
8
— Great
85%
Black Books
2,907 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Samurai Champloo
2,757 votes
5
— Meh
75%
Episodes
2,270 votes
7
— Good
82%
Carnivàle
2,252 votes
8
— Great
83%
Flight of the Conchords
2,206 votes
8
— Great
84%
Red Dwarf
2,095 votes
7
— Good
87%
The Twilight Zone
2,076 votes
9
— Superb
78%
And Then There Were None
2,042 votes
9
— Superb
85%
Doctor Who
2,014 votes
8
— Great
85%
Berserk
1,848 votes
6
— Fair
80%
In the Flesh
1,652 votes
9
— Superb
78%
Being Human
1,577 votes
9
— Superb
86%
QI
1,518 votes
8
— Great
76%
Nurse Jackie
1,513 votes
8
— Great
85%
Monster
1,459 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Powerpuff Girls
1,233 votes
8
— Great
83%
Clannad
1,075 votes
9
— Superb
78%
Log Horizon
1,064 votes
9
— Superb
82%
Inside No. 9
1,006 votes
9
— Superb
80%
Baccano!
976 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Durarara!!
910 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Salem's Lot
736 votes
7
— Good
78%
K-ON!
735 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Little Witch Academia
729 votes
10
— Totally Ninja!
64%
The Langoliers
647 votes
4
— Poor
69%
Blood Lad
544 votes
6
— Fair
80%
Bakuman
486 votes
8
— Great
86%
Sherlock Holmes
461 votes
9
— Superb
77%
Toast of London
420 votes
9
— Superb
65%
The Shining
402 votes
3
— Bad
73%
The Sarah Jane Adventures
384 votes
8
— Great
64%
Birds of Prey
358 votes
4
— Poor
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup